Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

POMOC Z AED – PROJEKT PROWADZONY PRZEZ HUFIEC PRACY W KĘTACH

W Kętach przez dwa dni 14 i 15 listopada gościliśmy młodzież i opiekunów ze szkół branżowych z całego województwa. Powodem ich wizyty było szkolenie i zawody pierwszej pomocy prowadzone w ramach projektu „Pomoc z AED” przez młodzież i pracowników Hufca Pracy w Kętach. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności. Działania projektowe, których celem jest szerzenie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy we wszystkich grupach wiekowych, będą trwały do sierpnia 2020 roku.

W szkoleniu wzięło udział 56 osób. Część przekazanej wiedzy była przypomnieniem, natomiast ćwiczenia praktyczne dla uczestników były kluczowym elementem szkolenia. Dzięki środkom europejskim, możliwy był również zakup potrzebnego sprzętu do ćwiczeń w tym AED treningowego, z którego korzystali również uczestnicy szkolenia. Podczas ćwiczeń omawiane było postępowanie w przypadku omdlenia, zatrzymania krążenia, złamań, ukąszeń, ran szarpanych, krwawienia, urazów oka, ataku astmy, ataku paniki, padaczki.

W drugim dniu wydarzenia uczestnicy w dwuosobowych zespołach brali udział w zawodach, które były sprawdzianem ich wiedzy i umiejętności. Zespoły pisały test teoretyczny,
a następnie przystępowały do zadań praktycznych z omawianych wcześniej zagadnień. Udział w zawodach wzięło aż 18 drużyn z terenu województwa małopolskiego.

Najlepszą drużyną okazał się zespół z Hufca Pracy w Kętach , II miejsce Ośrodek Szkolenia i Wychowania 6-1 Nowy Sącz, III miejsce 6-10 Hufiec Pracy Myślenice, IV miejsce Hufiec Pracy 6-8 Kraków . Rywalizacja była bardzo zacięta i poziom wykonywanych zadań i prezentowanych umiejętności bardzo wysoki. Cieszymy się, iż tak duży odzew był na zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu.

Podziękowania składamy na ręce Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Kętach, który ufundował puchar za II miejsce na podium oraz dla pana Jana Toczka, fundatora pucharu za III miejsce. Dziękujemy Urzędowi Gminy Kęty za przekazane nagrody dla uczestników i pamiątkowe gadżety.

Szkolenie i zawody nie były jedynym działaniem w ramach projektu. Mamy przygotowane scenariusze zajęć pierwszej pomocy dla wszystkich grup wiekowych, przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, osób dorosłych z użyciem treningowego defibrylatora AED. I tu kierujemy zaproszenie do współpracy i kontaktu w celu organizacji nieodpłatnych zajęć pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych. W kwestii ustalenia terminu przeprowadzenia zajęć i wielkości grupy, prosimy o kontakt z Hufcem Pracy w Kętach poprzez e-mail lub telefonicznie: hp6-18@ohp.pl , tel: 33 484 18 64.

Odsłony: 944
Autor Publikacji: HUFIEC PRACY W KĘTACH / kf, Data Publikacji: 2019-11-20 , Godzina Publikacji: 10:13

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty