Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Patrolują i eliminują zagrożenia dla bezpieczeństwa na drogach

29 stycznia policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolowali drogi na terenie kilku miejscowości znajdujących się w gminie Kęty.

O godzinie 13.00 w Nowej Wsi na ulicy Moniuszki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę.  49–letni mieszkaniec Bielan wsiadł na rower mając w organizmie 0,67 promila alkoholu. Kilkanaście minut później na tej samej ulicy w ręce policjantów wpadł kolejny nietrzeźwy rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości 27–letniego mieszkańca Nowej Wsi wykazało 1 promil alkoholu.  Po kilku kolejnych chwilach również na dwóch kółkach slalomem nadjechał kolejny nietrzeźwy. Badanie 36–letniego mieszkańca Nowej Wsi wykazało 2,70 promila alkoholu.

Tuż przed godziną 14.00 na ulicy Solnej w Bielanach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 58–letnią mieszkankę Bielan. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,13 promil alkoholu. O godzinie 16:05  w Nowej Wsi na ulicy Paderewskiego zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego rowerzystę. W trakcie czynności  okazało się, że 40–letni mieszkaniec Nowej Wsi wsiadł na rower mając w organizmie 1,20 promila alkoholu oraz posiadając sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. O godzinie 16.20 na ulicy Świętego Floriana policjanci  zatrzymali 58–letniego mieszkańca Nowej Wsi, który jechał na rowerze pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami.

Policjanci, w ramach realizacji dwóch powiatowych programów prewencyjnych, mając na względzie podnoszenie bezpieczeństwa  pieszych i rowerzystów, w dalszym ciągu będą reagować na wszystkie zagrożenia stwarzane przez kierowców, jak również i samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie uwagi i  rozsądku na drodze. Z całą pewnością na drogach będzie znacznie bezpieczniej, jeśli wszyscy użytkownicy potraktują powyższe wskazówki poważnie.

 

Odsłony: 946
Autor Publikacji: KPP Oświęcim, Data Publikacji: 2018-02-01 , Godzina Publikacji: 9:45

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty