Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Piknik na początek wakacji

To było wyjątkowe i pełne radości popołudnie. Do wspólnej zabawy dzieci i rodziców zaprosili organizatorzy środowego pikniku „Na tropie wakacji” zorganizowanego we współpracy biblioteki, Studenckiego Koła Logos Activus Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Oświęcimia, Fundacji BIS Biura Inicjatyw Społecznych z Krakowa oraz Świetlicy Młodzieżowej w Łękach. Zabawa odbyła się w ogrodzie przy łęckiej remizie strażackiej. Atrakcji nie brakowało.

Najwięcej emocji wywołało spotkanie z golden retiverem o wdzięcznym imieniu Largo. Jego opiekun opowiedział dzieciom o tym, jak należy zachować się w kontakcie z agresywnym psem, jaką postawę przyjąć, by uniknąć ataku i ewentualnego pogryzienia. Dzieci trenowały więc pozycję żółwia, a Largo sprawdzał, czy wykonują zadanie poprawnie. Była też zabawa przy muzyce i wspólne karmienie psa łyżeczką!

Każde dziecko na wstępie zabawy otrzymało kartę, na której zbierało pieczątki za wykonane zadania. Rodzice chętnie asystowali w rysowaniu ilustracji do wybranej bajki, którą głośno czytała wolontariuszka, malowaniu gipsowych figurek, wycinaniu motyli, ozdabianiu twarzy i komponowaniu zdrowego menu, opartego o owoce i warzywa. Po twórczych zabawach przyszła pora na zmagania sportowe. Nie było łatwo. Slalom w workach i na jednej nodze, bieg w parach i spacer z jajkiem. Dla wielu rodziców było to prawdziwe wyzwanie. Zmagania rodzinne wygrali Julka Matlak z tatą, Krystian Urbańczyk i Alek Mądro z mamami. Nagrodzeni pięknymi upominkami byli wszyscy uczestnicy zawodów. A po zabawie przyszedł czas na grilla, którego rozpalili nam strażacy i pląsy przy muzyce. To było wyjątkowe popołudnie.

Pragniemy podziękować za pomoc organizacyjną i sponsorską piekarni Zdrowe Pieczywo z Pszczyny, sklepom Delfin i wolontariuszom łęckiej biblioteki: Antoniemu Matlakowi, Łukaszowi Łuszczek. Bez Waszej pomocy nasze przedsięwzięcie nie udałoby się tak wspaniale.

Więcej zdjęć z pikniku na naszym fanpage’u: https://www.facebook.com/GBP.Kety/

Odsłony: 586
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka im. A. Grabowskiego w Kętach, Data Publikacji: 2017-06-29 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Napisz do redakcji

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel:
793 330 999
605 168 717

(33) 844 86 88 


e-mail:
ewe.sadko@gmail.com

kamafrysz@gmail.com

© 2015, Urząd Gminy Kęty