Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Piknik profilaktyczny dla dzieci i młodzieży ze świetlic gminy Kęty

Wspaniały początek wakacji miały dzieci i młodzież, korzystające z zajęć w Świetlicach Młodzieżowych w gminie Kęty. Wraz ze swoimi opiekunami pełen wrażeń dzień, 27 czerwca, spędziły uczestnicząc w pikniku profilaktycznym, zorganizowanym przez Gminę Kęty w kręgielni „Kulawy Koń”. Pogoda sprzyjała szaleństwom na świeżym powietrzu, a zajęcia przygotowane przez animatorów z Fabryki Kreatywności „wciągały” do zabawy nawet najbardziej wybrednych uczestników.

Dzięki przeprowadzonym w interesujący i zabawny sposób eksperymentom, dzieci dowiedziały się, jak powinna wyglądać zdrowa dieta oraz jakich substancji należy unikać.

Chętnych do udziału w doświadczeniach nie brakowało. Mali naukowcy przyrządzali „jajko na twardo” bez gotowania oraz kolorowe drinki, obrazując negatywny wpływ alkoholu na ludzki organizm, a dzięki eksperymentowi „ziemniak w opałach”, poznawały szkodliwość nadmiaru soli w pożywieniu. Udało się też „wysadzić w powietrze” bombę kaloryczną oraz „wylecieć w kosmos” z mega-pastą do zębów. Dzieci porównywały również zawartość witaminy C w sokach, cytrynie i preparacie witaminowym oraz starały się określić, co warto pić: mleko czy coca-colę - pomógł w tym kolejny eksperyment „kruche kości”. Okazało się, że kość zanurzona w mleku jest mocna i zdrowa, natomiast kość zanurzona w coca-coli jest krucha i słaba.  Były też elementy robotyki i kobra polująca na poruszające się przed jej oczami palce rozbawionych dzieci.

Po części naukowej przyszła pora na zajęcia sprawnościowe, tańce i zabawy. Ci, których zmęczył upał, mogli pograć w kręgle, piłkarzyki albo w bilard. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie buziek, a przy pomocy pań animatorek powstawały kolorowe balonikowe zwierzaczki, serduszka i inne cudeńka. W przerwach był czas na posilenie się kiełbaską, ochłodzenie pysznymi lodami i orzeźwiającymi napojami oraz skosztowanie słodkości. Na zakończenie rywalizacji międzyświetlicowych każdy z uczestników otrzymał upominek.

We wtorkowym pikniku profilaktycznym organizowanym przez Gminę Kęty udział wzięły dzieci i młodzież ze Świetlic Młodzieżowych działających w sołectwach gminy Kęty oraz ze Świetlicy Środowiskowej w Kętach. Uczestnikom zapewniono transport na miejsce i z powrotem, poczęstunek, szereg zajęć edukacyjnych, zabawę na świeżym powietrzu, możliwość skorzystania z oferty kręgielni oraz drobne upominki.

Odsłony: 2039
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-06-28 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty