Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Piłkarska środa zakończona! Cztery zwycięstwa, remis i porażka

Już dziś odbędą się kolejne rozgrywki oświęcimskich lig

Po krótkiej przerwie. spowodowanej podmokłą murawą, dziś w bój ruszają piłkarze lokalnych lig seniorskich. Na bojskach zobaczymy zarówno zawodników oświęcimskich lig A i B, jak również okręgówki:

  • godz. 13.00 - Niwa Nowa Wieś - Tempo Białka. 23 kolejka oświęcimskiej klasy okręgowej. Nowa Wieś, ul. św. Floriana 68.
  • godz. 14:00 - LKS Poręba Wielka - LKS Bulowice. 11 kolejka oświęcimskiej klasy B. Poręba Wielka, ul. Wadowicka 79.
  • godz. 16.00 – Solavia Grojec - Soła Łęki. 19 kolejka klasy A. Grojec, ul. Sportowa 1.
  • godz. 17.00 – Górnik Brzeszcze - Orzeł Witkowice. 19 kolejka klasy A. Brzeszcze, ul. Ofiar Oświęcimia 68.
  • godz. 17.00 – Zgoda Malec - Zaborzanka Zaborze. 19 kolejka klasy A. Malec, ul. K. Jędrzejowskiego 11.
    godz. 17.00 – LKS Bobrek - Team Sport Hejnał Kęty. 19 kolejka klasy A. Bobrek, ul. Jarzębinowa 2.

Jak zakończą się dzisiejsze zmagania? O tym postaramy się na bieżąco donosić. Natomiast wszystkich chętnych w zagrzewaniu naszych drużyn do bojów zapraszamy na stadiony.

---
Właśnie teraz Niwa Nowa Wieś zwycięstwem 2:0 zakończyła spotkanie z zespołem Tempo Białka. Oba gole pod koniec spotkania wbił Mariusz Piskorek, w tym jeden w doliczonym czasie gry. Gratulujemy. Kolejne trzy punkty umocnią pozycję Niwy w tabeli.

---
W jedynym dzisiejszym meczu 11 kolejki oświęcimskiej klasy B LKS Bulowice rozgromiło team LKS Poręba Wielka 5:1! Jest to kolejne z rzędu zwycięstwo naszego zespołu, który co mecz umacnia pozycję lidera w tabeli. 1 maja zagrały jeszcze Pogórze Gierałtowice z Puls Broszkowice (2:0). Pozostałe spotkania odbędą się 30 czerwca. Przypominamy - początkowo drużyna z Bulowic miała rozegrać mecz 30 czerwca, jednak w ostatniej chwili termin ustalono na dzisiaj.

---
Jako pierwsza, spośród zespołów grupy A naszej gminy, zagrała Soła Łęki. Drużyna trenowana przez Krzysztofa Zarzyckiego zremisowała na wyjazdowym spotkaniu z Solavią Grojec. Gorzej wypadła ekipa z Witkowic, która w wyjazdowym starciu przegrała z Górnikiem Brzeszcze 2:3.

Nie zawiedli za to piłkarze ze Zgody i TS Hejnał. Kęczanie w wyjazdowym spotkaniu strzelili 6 bramek, podczas gdy przeciwnicy zdobyli zaledwie dwie. Postawa drużyny została nagrodzona trzema punktami, które umocnią jej trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej oświęcimskiej klasy A. Z kolei zawodnicy z Malca, jako dobry gospodarz, zapewnili rywalom salwę bramek. Zwyciężyli z Zaborzanką Zaborze 7:0! Zwycięstwo cieszy tym bardziej, ponieważ Zgoda tryumfowała nad zespołem wyżej lokowanym w tabeli - dzięki temu malczanie awansowali w klasyfikacji na 10 pozycję. Gratulujemy 

Poniżej na bieżąco prezentujemy wyniki dzisiejszych rozgrywek wraz z aktualną tabelą:

3 maja godz 16:00 - Grojec, ul. Sportowa 1
Solavia Grojec - Soła Łęki 2:2 (Maciej Witek - 15', Mateusz Pietraszewski - 52'; Marek Lekki - 74', Krzysztof Karnas - 76')

Solavia Grojec: Kamil Foryś (1), Paweł Chowaniec (15), Artur Kowalski (11, do 24'), Paweł Krężel (6), Przemysław Mroczek (2), Marek Oczkoś (18, do 55'), Mateusz Pietraszewski (7), Grzegorz Snażyk (19), Patryk Wiktoruk (14), Maciej Witek (20, do 46'), Tomasz Wołek (10). Rezerwa: Krzysztof Bąbacz (12), Waldemar Kosiński (5), Sebastian Kozieł (8, od 55'), Mateusz Mazur (9, od 46'), Rafał Śliwka (17, od 24'), Grzegorz Smolarek (16), Łukasz Walus (3). Trener - Mateusz Mazur.
Soła Łęki: Daniel Dusik (12), Rafał Adamczyk (6), Damian Dusik (16, do 55'), Sebatian Grunwald (18, do 40'), Konrad Handzlik (10, do 46'), Krzysztof Karnas (7), Paweł Kramarczyk (3), Marek Lekki (11), Marek Matejko (13), Krzysztof Zarzycki (15), Krystian Zygmunt (2). Rezerwa: Bartłomiej Gabryś (9, od 55'), Dawid Jawor (17, od 46'), Tomasz Kobylański (8, od 40'), Krzysztof Pawlusiak (5). Trener - Krzysztof Zarzycki.

3 maja godz. 17:00 - Brzeszcze, ul. Ofiar Oświęcimia 68
Górnik Brzeszcze - Orzeł Witkowice 3:2 (Przemysław Janik - 15'/22', Jakub Witasik - 88'; Waldemar Szypuła - 35'/60')

Górnik Brzeszcze: Piotr Osiecki (12), Szymon Brańka (15, do 61'), Piotr Czerwik (8), Przemysław Janik (9, do 80'), Dawid Jędrusik (14), Bartosz Michalik (10, do 71'), Mateusz Piwowar (18, do 59'), Marek Srojka (4), Wojciech Walus (3), Wojciech Waluś (16), Szymon Widuch (22). Rezerwa: Łukasz Czul (2), Paweł Lis (21, od 71'), Wojciech Smółka (19, od 59'), Patryk Surzyn (20, od 80'), Jakub Witasik (11, od 61'). Trener: Damian Odrobiński.
Orzeł Witkowice: Kamil Sienkiewicz (96), Arkadiusz Achinger (18), Zygmunt Bąba (14), Mateusz Gołębiowski (10), Damian Jedliński (2), Damian Jekiełek (9, do 25'), Łukasz Konefał (16), Mateusz Konefał (13), Szymon Śliwa (3, do 35'), Waldemar Szypuła (7), Piotr Wysogląd (17, do 65'). Rezerwa: Jarosław Wróbel (1), Patryk Bogunia (15), Seweryn Łochański (8, od 65'), Konrad Matanóg (4, od 25'), Zbigniew Mitoraj (6, od 35'). Trener: Szymon Śliwa.

3 maja godz. 17:00 - Malec, ul. K. Jędrzejowskiego 11
Zgoda Malec - Zaborzanka Zaborze 7:0 (Konrad Żmuda - 36'/43', Mateusz Lekki - 39'/65'/81', Sebastian Drebszok - 53', Krzysztof Drebszok - 75')

Zgoda Malec: Krzysztof Jekiełek (1), Krzysztof Chwierut (4), Sebastian Drebszok (5), Krzysztof Drebszok (6), Kamil Dubiel (13, 80'), Mateusz Lekki (14), Dominik Nowak (7), Grzegorz Sokół (9, do 77'), Mateusz Szafrański (16, do 75'), Mirosław Zemła (3), Konrad Żmuda (10, do 78'). Rezerwa: Wojciech Klęczar (15, od 75'), Wojciech Krawczyk (20, od 77'), Przemysław Kuwik (19, od 78'), Rafał Masłowski (22, od 80'), Patryk Woźniak (8). Trener: Andrzej Tomala.
Zaborzanka Zaborze: Robert Sroka (1), Łukasz Gajewski (5), Dawid Gaweł (13, do 75'), Łukasz Herma (14), Tomasz Jęczała (4, 46'), Jakub Katerla (2), Rafał Kleczkowski (8), Bartłomiej Łach (17), Miłosz Malinkiewicz (18, do 65'), Michał Szabla (3, do 46'), Łukasz Węgrzyn (10). Rezerwa: Paweł Antos (16), Krzysztof Grubka (15, od 65'), Arkadiusz Mazur (6, od 46'), Maciej Pędlowski (12), Robert Stańczyk (7, od 46'), Jakub Welber (11, od 75'). Trener: Rafał Przybyła.

3 maja godz. 17:00 - Bobrek, ul. Jarzębinowa 2
LKS Bobrek - Team Sport Hejnał Kęty 2:6 (Marcin Barciak - 15', Jarosław Cygan - 89'; Seweryn Jaromin - 6', Przemysław Oczkowski - 10', Łukasz Ryłko - 22', Bartłomiej Chrapkiewicz - 54'/61', Mateusz Kowalski - 72')

LKS Bobrek: Rafał Korzec (23), Marcin Barciak (9), Michał Barciak (2), Kamil Chylaszek (16), Remigiusz Dziędziel (8, do 85'), Grzegorz Hendzlik (3, do 55'), Mariusz Jarosz (10), Kacper Matlak (5), Krystian Nowotarski (18, do 72'), Tomasz Samuś (14), Patryk Żyła (17, do 67'). Rezerwa: Daniel Chylaszek (15, od 67'), Jarosław Cygan (20, od 85'), Jakub Dziędziel (4, od 72'), Daniel Kowalczyk (13), Rafał Tomasik (7, od 55'). Trener: Dariusz Kapciński.
TS Hejnał Kęty: Artur Radwan (1), Jakub Klimczyński (16), Jakub Januszyk (5), Damian Flisek (11, do 66'), Janusz Tomala (3), Waldemar Kliś (10), Przemysław Oczkowski (7, do 75'), Łukasz Ryłko (9), Adrian Nguyen (8, do 60'), Seweryn Jaromin (14, do 67'), Bartłomiej Chrapkiewicz (15). Rezerwa: Łukasz Szymański (12), Daniel Korzonkiewicz (2, od 75'), Szymon Karpiński (17, od 66'), Łukasz Sitarz (18, od 60'), Mateusz Kowalski (13, od 67'), Jakub Wesołek (6), Kamil Gasidło (4). Trener: Jerzy Sordyl.

Pozostałe mecze oświęcimskiej klasy A:

  • Strumień Polanka Wielka - LKS Gorzów 11:0
  • Skawa Podolsze - Zatorzanka Zator 1:3
  • Przeciszovia Przeciszów - LKS Rajsko 0:2

Tabela:

Poz.
Zespół
Mecze
Punkty
Wygrane
Remisy
Porażki
Bramki
Bilans
1.
Zatorzanka Zator
 18
 50
 16
 2
 0
53:14
 39
2.LKS Rajsko 18 49 16 1 1
61:9
 51
3.TS Hejnał Kęty 18 37 12 1 5
56:26
 30
4.
Górnik Brzeszcze
 18
 32
 9
 5
 4
36:25
 11
5.Strumień Polanka Wielka 18 31 9 4 5
51:30
 21
6.
LKS Bobrek
 18
 29
 9
 2
 7
52:33
 19
7.
Przeciszovia Przeciszów
 18
 23
 7
 2
 9
32:36
-4
8.
Soła Łęki
 18
 20
 6
 2
 10
37:41
-4
9.
Zaborzanka Zaborze
 18
 18
 5
 3
 10
22:52
-30
10.
Zgoda Malec
 18
 17
 5
 2
 11
33:48
-15
11.
Skawa Podolsze
 18
 17
 5
 2
 11
25:49
-24
12.
Orzeł Witkowice
 18
 16
 5
 1
 12
25:53
-28
13.
Solavia Grojec
 18
 15
 3
 6
 9
32:44
-12
14.
LKS Gorzów
 18
 7
 2
 1
 15
20:75-55

 ---

3 maja godz. 13:00, Nowa Wieś, ul. św. Floriana 68
Niwa Nowa Wieś - Tempo Białka 2:0 (Mariusz Piskorek - 84'/91')

Niwa NW: Paweł Szczepańczyk (1), Grzegorz Bogdan (13, do 72'), Paweł Flis (14, do 62'), Wojciech Góral (16), Piotr Klimczyński (7, do 90'), Mariusz Piskorek (10), Lucjan Stawowczyk (11), Konrad Zięba (18), Adam Żmuda (9), Kamil Żmuda (4), Bartłomiej Zwaryczuk (17). Rezerwa: Konrad Bączek (19), Sebastian Deska (5, od 62'), Jakub Makowski (6), Dominik Merta (8, od 72'), Bartłomiej Michałowski (2, od 90'). Trener: Kamil Żmuda.
Tempo Białka: Łukasz Białończyk (69), Paweł Kozieł (20), Paweł Mentel (5), Szymon Marek (3), Jan Woźny (9), Mateusz Balcer (16), Jakub Korba (6), Bartłomiej Ficek (11, do 80'), Michał Puzik (18), Tomasz Murzyn (4, do 75'), Dariusz Szymoniak (7). Rezerwa: Piotr Kłapyta (1), Wojciech Nowak (2, od 75'), Marcin Sala (8), Kamil Urbański (14, od 80'), Mariusz Sałaciak (19). Trener: Jakub Korba.

Wyniki pozostałych rozgrywek 23 kolejki oświęcimskiej klasy okręgowej (wszystkie mecze rozpoczynają się o godz. 17:00):

  • Kalwarianka Kalwaria Zebrz. - Brzezina Osiek 0:1
  • Halniak Maków Podhalański - Górnik Libiąż 0:0
  • Garbarz Zembrzyce - Cedron Brody 0:0
  • UKS KS Chełmek - LKS Żarki 0:1
  • Nadwiślanin Gromiec - Zagórzanka Zagórze 3:3
  • Orzeł Ryczów - LKS Jawiszowice 3:2
  • Dąb Paszkówka - Victoria Zalas 1:1

Tabela

Poz.
Zespół
Mecze
Punkty
Wygrane
Remisy
Porażki
Bramki
Bilans
1.Orzeł Ryczów 23  58 18 4 1
70:23
 47
2.Nadwiślanin Gromiec 22 44 13 5 4
54:22
 32
3.
LKS Niwa Nowa Wieś
 23
 43
 12
 7
 4
54:30
 24
4.
Tempo Białka
 23
 40
 12
 4
 7
55:40
 15
5.
UKS KS Chełmek
 23
 38
 10
 8
 5
44:20
 24
6.
Brzezina Osiek
 23
 38
 11
 5
 7
38:30
 8
7.Garbarz Zembrzyce 23 38 11 5 7
38:31
 7
8.
LKS Jawiszowice
 23
 38
 10
 8
 5
63:24
 39
9.
Halniak Maków Podhalański
 23
 32
 9
 5
 9
40:39
 1
10.
Cedron Brody
 22
 30
 9
 3
 10
26:42
-16
11.
Zagórzanka Zagórze
 23
 24
 6
 6
 11
39:44
-5
12.
LKS Żarki
 23
 22
 6
 4
 13
33:53
-20
13.
Dąb Paszkówka
 23
 17
 4
 5
 14
28:60
-32
14.
Kalwarianka Kalwaria Z.
 23
 17
 5
 2
 16
26:64
-38
15.
Victoria Zalas
 23
 16
 5
 1
 17
36:78
-42
16.
Górnik Libiąż
 23
 16
 4
 4
 15
26:70
-44

---

3 maja godz. 14:00 - Bulowice, ul. Sportowa 1
LKS Poręba Wielka - LKS Bulowice 1:5  (Paweł Żmuda - 30'; Mateusz Surma - 10'/67', Krzysztof Kopytko - 50', Krzysztof Mrzygłód - 52', Konrad Mydlarz - 88')

LKS Poręba Wielka: Przemysław Sporysz (1), Jan Jarzyna (17), Bartłomiej Krawczyk (13), Przemysław Śliwiński (19), Robert Sporysz (8), Mateusz Starzyk (18), Mariusz Stawiarski (3, do 46'), Piotr Tomczyk (16, do 65'), Tomasz Wasztyl (5), Janusz Węglarz (9, do 55'), Paweł Żmuda (10, do 60'). Rezerwa: Mateusz Huczek (4, od 60'), Maciej Mondry (20 od 55'), Dawid Oczkowski (11, od 46'), Mateusz Paluch (14), Konrad Ryś (15), Szymon Zieliński (2, od 65'). Trener: Zbigniew Wasztyl.
LKS Bulowice: Andrzej Wojtyła (1), Krzysztof Kopytko (9), Michał Matejko (19), Rafał Michalak (7), Krzysztof Mrzygłód (11), Łukasz Nalborczyk (3, do 75'), Jakub Ochmanek (6), Rafał Rusek (10), Maciej Sienkiewicz (16, do 70'), Mateusz Surma (20, do 77'), Mateusz Wantoła (13, do 60'). Rezerwa: Konrad Mydlarz (4, od 77'), Adrian Nowak (2, od 60'), Daniel Peszel (5, od 75'), Zbigniew Piekiełko (18, od 70'). Trener: Grzegorz Wysogląd.

Wyniki pozostałych rozgrywek 11 kolejki oświęcimskiej klasy B:

  • Pogórze Gierałtowice - Puls Broszkowice (1 maja) 2:0
  • Iskra Brzezinka - Sygnał Włosienica - przeniesiono na 30 czerwca
  • Korona Harmęże - LKS Palczowice - przeniesiono na 30 czerwca
  • LKS Piotrowice - LKS Głębowice - przeniesiono na 30 czerwca

Tabela:

Poz.
Zespół
Mecze
Punkty
Wygrane
Remisy
Porażki
Bramki
Bilans
1.LKS Bulowice 11  27 9 0 2
32:16
 16
2.Sygnał Włosienica 10 18 5 3 2
21:13
 8
3.
LKS Piotrowice
 10
 15
 4
 3
 3
16:12
 4
4.
Puls Broszkowice
 11
 15
 4
 3
 4
17:16
 1
5.
Iskra Brzezinka
 10
 14
 3
 5
 2
13:10
 3
6.
Pogórze Gierałtowice
 11
 14
 4
 2
 5
20:23
-3
7.
LKS Głębowice
 10
 14
 4
 2
 4
21:23
-2
8.LKS Poręba Wielka 11 12 3 3 5
20:25
-5
9.
LKS Palczowice
 10
 8
 2
 2
 6
16:21
-5
10.
Korona Harmęże
 10
 7
 2
 1
 7
12:29-17


Odsłony: 1041
Autor Publikacji: Szymon Borowczyk, Data Publikacji: 2017-05-03 , Godzina Publikacji: 10:00-20:30

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Luty, 2018
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4
06 5 6 7 8 9 10 11
07 12 13 14 15 16 17 18
08 19 20 21 22 23 24 25
09 26 27 28
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Napisz do redakcji

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel:
793 330 999
605 168 717

(33) 844 86 88 


e-mail:
ewe.sadko@gmail.com

kamafrysz@gmail.com

© 2015, Urząd Gminy Kęty