Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Podróżnicy po krainie książek

Zakończyły się właśnie wakacyjne zajęcia w kęckiej książnicy. Przez dwa tygodnie milusińscy mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach i spotkania autorskich z popularnymi ilustratorami książek w ramach projektu Podróż do krainy książek.

Gościliśmy u siebie Joannę Rusinek, Daniela de Latoura, Marcina Bruchnalskiego i Renatę Piątkowską. Z panią Joanną dzieci rozmawiały o portretach i autoportretach. Zapoznały się z sylwetkami znakomitych artystów i obserwowały ich styl. Potem, za namową naszego gościa, stworzyły własne portrety. Prace były niezwykle oryginalne. Tylko oczy pozostały autentyczne, reszta to już dziecięca wyobraźnia. Koty, psy, lisy i pingwiny to tylko część dziecięcych pomysłów.

Twórca słynnych skarpetek - Daniel de Latour zaprosił dzieci do podróży korytarzami swojej wyobraźni. Przedstawił dzieciom sympatyczną czarownicę - Babcochę. Po lekturze kilku rozdziałów książki dzieci wspólnie z rysownikiem stworzyły własną wiedźmę, o wdzięcznym imieniu Amelia. A potem każdy z uczestników wcielił się w rolę konstruktora i architekta, by z kawałka papieru stworzyć chatę czarownicy. Pomysłów nie brakowało, a ich realizacja bardzo nas zaskoczyła. Chatki wyszły wprost bajecznie.

Z kolei pan Marcin Bruchnalski zaprosił dzieci do wędrówki śladami Świerszczyka. Ten sympatyczny stworek został przyjęty entuzjastycznie. Dzieci chętnie go tuliły i szeptały coś do ucha. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o tworzeniu ilustracji do książek i czasopism, a potem same dały upust swojej kreatywności. Każdy rysunek był wyjątkowy i nietuzinkowy. Nasz gość znalazł czas dla każdego uczestnika spotkania, by chwilę porozmawiać i na pamiątkę zostawić autorski obrazek.

Pani Renata Piątkowska wraz z zaprzyjaźnioną lektorką – Panią Malwiną starały się zaciekawić dzieci książkami detektywistycznymi. Opowiadały o tym, jak powinien zachowywać się dobry tropiciel i zachęcały dzieci do rozszyfrowania zakończenia czytanej wspólnie historii. Była też zabawa w zbieranie odcisków palców i czas na autografy w ulubionych książkach.

Kolejne spotkania z autorami książek dla dzieci już jesienią. 12 września o godz. 17.00 będziemy gościć Przemysława Wehterowicza, a 11 października Pana Poetę. Przypominamy również o trwającym konkursie pod hasłem „Moja własna książka”, adresowanym do dzieci do 14 roku życia. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar. Na autorskie książeczki czekamy do końca września. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej biblioteki.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu Podróż do krainy książek. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Odsłony: 1245
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Grabowskiego w Kętach / kf, Data Publikacji: 2019-07-29 , Godzina Publikacji: 9:50

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Listopad, 2019
  P W Ś C P S N
44 1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty