Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Podsumowanie 21 kolejki klasy A, 13 - klasy B oraz 25 - okręgówki

13-14 maja odbyły się rozgrywki oświęcimskich lig seniorskich, gdzie zagrało sześć naszych zespołów.

Podczas sobotnich, wyjazdowych spotkań w ramach kolejki klasy A zawiodły zespoły z naszej gminy. Zgoda Malec przegrała ze Skawą Podolsze 5:3. Soła Łęki wypadła jeszcze gorzej. Poniosła klęskę z przeciszowskim teamem. Natomiast Orzeł z Witkowic poległ w konfrontacji z LKS Rajsko 0:2.
Niedzielne spotkanie TS Hejnał ze Strumieniem Polanką Wielką złamało złą passę naszych drużyn. Kęczanie zwyciężyli 2:0 i dopisali kolejne trzy punkty do swojego stanu posiadania w tym sezonie.

Zgoła odmiennie zaprezentowali się zawodnicy z Bulowic, którzy 13 maja pokonali gospodarzy spotkania Pogórze Gierałtowice 3:1. LKS umocnił swoją przewagę nad zespołami oświęcimskiej klasy B. Co ciekawe, po 13 kolejce klasyfikacja generalna klasy B nie uległa zmianie.

Jednakże najefektowniej, spośród naszych zespołów, zaprezentowała się Niwa. Podczas spotkania 25 kolejki oświęcimskiej okręgówki zwyciężyła najsłabszą w tabeli Victorię Zalas 7:0! W tym cztery bramki należały do świetnie spisującego się w tym sezonie Mariusza Piskorka. Gratulujemy

Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie wszystkich spotkań:

13 maja godz 17:00 - Podolsze, ul. Sportowa 1
Skawa Podolsze - Zgoda Malec 5:3 (Damian Ochman - 2', Maciej Szczyżyca - 3', Wojciech Zieliński - 28'/56', Mateusz Żmuda - 41'; Krzysztof Płonka - 45'/79', Mirosław Zemła - 52')

Skawa Podolsze: Piotr Sowa (1), Damian Banaszak (3), Damian Bartula (20), Tomasz Bartula (11), Artur Nykiel (8), Damian Ochman (7, do 65'), Łukasz Porębski (9), Maciej Szczyżyca (17, do 67), Konrad Wiecheć (18, do 88'), Wojciech Zieliński (15, do 89'), Mateusz Żmuda (10). Rezerwa: Przemysław Rusinek (97), Bartosz Domżał (19, od 89'), Sławomir Drzyżdżyk (16, od 67'), Wojciech Kosowski (13, od 65'), Łukasz Woźniak (4, od 88'),  Trener - Andrzej Balon.
Zgoda Malec: Dawid Gibas (12), Krzysztof Chwierut (4), Sebastian Drebszok (5), Krzysztof Drebszok (6), Mateusz Lekki (14), Dominik Nowak (7), Krzysztof Płonka (11), Grzegorz Sokół (9), Mateusz Szafrański (16, do 61'), Mirosław Zemła (2), Konrad Żmuda (10). Rezerwa: Krzysztof Jekiełek (1), Wojciech Krawczyk (3), Przemysław Kuwik (19), Rafał Masłowski (22, od 61'), Patryk Woźniak (8). Trener - Andrzej Tomala.

13 maja godz. 17:00 - Przeciszów, ul. Podlesie 94
Przeciszovia Przeciszów - Soła Łęki 4:0 (Grzegorz Samek - 7', Michał Tobik - 22', Rafał Sergiel 25'/47')

Przeciszovia Przeciszów: Marcin Kościelnik (1), Jakub Chowaniec (16, do 80'), Bartosz Hutny (2), Krystian Kułas (7), Tomasz Migdałek (14), Krzysztof Mycyk (17, do 60'), Adrian Pawela (3), Grzegorz Samek (10), Rafał Sergiel (9), Łukasz Szafraniec (6), Michał Tobik (11). Rezerwa: Jarosław Chowaniec (4), Jacek Kwadrans (20), Dawid Szpiegla (19, od 80'), Łukasz Zawadzki (8, od 60'). Trener - Jarosław Chowaniec.
Soła Łęki: Daniel Dusik (12), Rafał Adamczyk (6), Damian Dusik (16, do 60'), Bartłomiej Gabryś (9, do 46'), Konrad Handzlik (10), Tomasz Kobylański (8, do 75'), Paweł Kramarczyk (3), Marek Lekki (11), Marek Matejko (13), Krzysztof Zarzycki (15), Krystian Zygmunt (2). Rezerwa: Sebatian Grunwald (18), Dawid  Jawor (17, od 46'), Krzysztof Pawlusiak (5, od 60'). Trener - Krzysztof Zarzycki.

13 maja godz. 17:00 - Rajsko, ul. Szeroka 13
LKS Rajsko - Orzeł Witkowice 2:0 (Bartłomiej Mika - 17', Dawid Skiernik - 71')

LKS Rajsko: Łukasz Gielarowski (12), Artur Czarnik (6), Adam Janeczko (20), Konrad Jędrusik (13), Bartłomiej Mika (15, do 60'), Paweł Piskorz (19, do 55'), Bartłomiej Ryś (7, do 65'), Jakub Scąber (18, do 70'), Krzysztof Sieczko (2), Rafał Skrzypek (4), Jakub Zimnal (16). Rezerwa: Dawid Kołacz (27), Grzegorz Bąk (14), Mateusz Hankus (11, od 60'), Bartłomiej Jasiński (9), Łukasz Matla (3, od 65'), Dawid Skiernik (17, od 55'), Dawid Welber (8, od 70'). Trener - Grzegorz Bąk.
Orzeł Witkowice: Jarosław Wróbel (1), Arkadiusz Achinger (18), Zygmunt Bąba (14, do 80'), Dawid Gołębiowski (10, do 75'), Damian Jedliński (2), Łukasz Konefał (11), Mateusz Konefał (13), Grzegorz Łysoń (17), Konrad Matonóg (4), Zbigniew Mitoraj (6), Piotr Wysogląd (7, do 63'). Rezerwa: Kamil Sienkiewicz (99), Kamil Bąk (16, od 63'), Adrian Bryja (5, od 75'), Damian Jekiełek (9, od 80'), Szymon Śliwa (3), Waldemar Szypuła (8). Trener - Szymon Śliwa.

14 maja godz. 17:00 - Polanka Wielka, ul. Sportowa 9
Strumień Polanka Wielka - Team Sport Hejnał Kęty 0:2 (Mateusz Kowalski - 16', Przemysław Oczkowski - 75')

Strumień Polanka Wielka: Jakub Jasiński (12), Arkadiusz Bieszczad  (20), Daniel Boba (10), Mariusz Gałgan (9), Marcin Gałgan (13), Wojciech Jaszczyk (8), Dariusz Knapik (2), Tomasz Kornaś (14), Łukasz Łukaszczyk (7), Damian Mączka (6), Zbigniew Wasztyl (5). Rezerwa: Daniel Płonka (1), Jerzy Zemanek (3). Trener - Mariusz Gałgan.
TS Hejnał Kęty: Łukasz Szymański (12), Bartłomiej Chrapkiewicz (15), Szymon Karpiński (17), Waldemar Kliś (10, do 75'), Daniel Korzonkiewicz (2), Mateusz Kowalski (13), Sebastian Lach (6, do 70'), Przemysław Oczkowski (7), Łukasz Ryłko (9), Łukasz Sitarz (18), Jakub Wesołek (3). Rezerwa: Kamil Gasidło (4, od 75'), Jakub Klimczyński (16, od 70'). Trener - Jerzy Sordal.

Pozostałe mecze oświęcimskiej klasy A:

  • Górnik Brzeszcze - LKS Gorzów - 4:0
  • LKS Bobrek - Zaborzanka Zaborze - 5:0
  • Solaia Grojec - Zatorzanka Zator (niedziela) - 3:6

Tabela:

Poz.
Zespół
Mecze
Punkty
Wygrane
Remisy
Porażki
Bramki
Bilans
1.
Zatorzanka Zator
 20
 56
 18
 2
 0
64:18
 46
2.LKS Rajsko 20 52 17 1 2
65:12
 53
3.TS Hejnał Kęty 20 41 13 2 5
61:29
 32
4.
Górnik Brzeszcze
 20
 38
 11
 5
 4
43:27
 16
5.Strumień Polanka Wielka 20 32 9 5 6
53:34
 19
6.
LKS Bobrek
 20
 32
 10
 2
 8
58:38
 20
7.
Przeciszovia Przeciszów
 20
 29
 9
 2
 9
39:36
 3
8.
Skawa Podolsze
 20
 23
 7
 2
 11
35:55
-20
8.
Soła Łęki
 20
 21
 6
 3
 11
39:47
-8
10.
Orzeł Witkowice
 20
 19
 6
 1
 13
28:57
-29
11.
Zaborzanka Zaborze
 20
 18
 5
 3
 12
25:62
-37
12.
Zgoda Malec
 20
 17
 5
 2
 13
38:56
-18
13.
Solavia Grojec
 20
 16
 3
 7
 10
38:53
-15
14.
LKS Gorzów
 20
 7
 2
 1
 17
20:82-62

 --- 

13 maja godz. 17:00, Nowa Wieś
Niwa Nowa Wieś - Victoria Zalas 7:0 (Mariusz Piskorek - 7'/38'/74'/88', Kamil Żmuda - 56', Dominik Merta - 77', Lucjan Stawowczyk - 85')

Niwa Nowa Wieś: Paweł Szczepańczyk (1), Grzegorz Bogdan (19), Sebastian Deska (5, do 65'), Wojciech Góral (16), Piotr Klimczyński (7, do 60'), Dominik Merta (8), Mariusz Piskorek (10), Lucjan Stawowczyk (11), Adam Żmuda (9), Kamil Żmuda (4), Bartłomiej Zwaryczuk (17). Rezerwa: Konrad Bączek (13), Paweł Flis (14, od 60'), Jakub Makowski (6), Bartłomiej Michałowski (2), Konrad Zięba (18, od 65'). Trener - Kamil Żmuda.
Victoria Zalas: Paweł Harpak (12), Piotr Chlipała (28), Rafał Cyganik (27, do 59'), Damian Dudek (5, do 46'), Michał Dudek (15), Daniel Haber (99), Michał Kanclerz (19), Piotr Malik (31, do 71'), Artur Mucha (22), Tomasz Stryczek (67), Łukasz Wyrwik (21). Rezerwa: Mateusz Cyganik (20, od 71'), Marcin Klita (40), Kamil Kwoka (6, od 59'), Daniel Skotniczny (1), Rafał Tataruch (7), Tomasz Wosik (16, od 46'). Trener - Piotr Chlipała.

Wyniki pozostałych rozgrywek 25 kolejki oświęcimskiej klasy okręgowej:

  • Kalwarianka Kalwaria - Cedron Brody - 0:2
  • Halniak Maków Podhalański - LKS Żarki - 1:0
  • Brzezina Osiek - Górnik Libiąż - 1:1
  • Nadwiślanin Gromiec - LKS Jawiszowice - 2:2
  • UKS KS Chełmek - Zagórzanka Zagórze - 3:2
  • Garbarz Zembrzyce - Tempo Białka - 2:2
  • Orzeł Ryczów - Dąb Paszkówka (niedziela) - 3:0

Tabela

Poz.
Zespół
Mecze
Punkty
Wygrane
Remisy
Porażki
Bramki
Bilans
1.Orzeł Ryczów 25  64 20 4 1
81:23
 58
2.Nadwiślanin Gromiec 24 48 14 6 4
59:25
 34
3.
LKS Niwa Nowa Wieś
 25
 46
 13
 7
 5
62:33
 29
4.
Brzezina Osiek
 25
 42
 12
 6
 7
43:31
 12
5.
UKS KS Chełmek
 25
 42
 11
 9
 5
49:24
 25
6.
LKS Jawiszowice
 25
 42
 11
 9
 5
68:27
 41
7.
Tempo Białka
 25
 41
 12
 5
 8
58:45
 13
8.Garbarz Zembrzyce 25 39 11 6 8
42:36
 6
9.
Halniak Maków Podhalański
 25
 35
 10
 5
 10
41:43
-2
10.
Cedron Brody
 24
 34
 10
 4
 10
30:44
-14
11.
Zagórzanka Zagórze
 25
 27
 7
 6
 12
44:49
-5
12.
LKS Żarki
 25
 25
 7
 4
 14
36:55
-19
13.
Dąb Paszkówka
 25
 18
 4
 6
 15
29:64
-35
14.
Górnik Libiąż
 25
 18
 4
 6
 15
28:72
-44
15.
Kalwarianka Kalwaria Z.
 25
 17
 5
 2
 18
27:69
-42
16.
Victoria Zalas
 25
 16
 5
 1
 19
36:93
-57

 ---

13 maja godz. 17:00 - Gierałtowice 1
Pogórze Gierałtowice - LKS Bulowice 1:3 (Mateusz Buchała - 12'; Łukasz Matusiak - 55', Krzysztof Kopytko - 65', Rafał Rusek - 87')

Pogórze Gierałtowice: . Rezerwa: Seweryn Góra (1), Grzegorz Brońka (2), Mateusz Buchała (11), Łukasz Hałat (13, do 87'), Łukasz Kamski (18), Roman Krzemień (7), Miłosz Kudłacik (8), Adrian Ligus (9), Krzysztof Makuch (10), Marek Pietraszewski (14, do 75'), Grzegorz Żabiński (17). Rezerwa: Gabriel Koim (19, od 75'), Dawid Kolniak (5, od 87'), Zbigniew Nowak (15) Trener - Edward Wandzel.
LKS Bulowice: Andrzej Wojtyła (1), Krzysztof Kopytko (9), Łukasz Matusiak (17), Łukasz Matusiak (17), Rafał Michalak (7, do 83'), Rafał Michalak (8), Krzysztof Mrzygłód (4), Jakub Ochmanek (6), Rafał Rusek (10), Mateusz Surma (3, do 65'), Przemysław Waligórski (2), Mateusz Wantoła (13, do 46'). Rezerwa: Michał Matejko (18, od 46'), Adrian Nowak (14, od 65'), Daniel Peszel (5), Michał Rybczak (19), Maciej Sienkiewicz (16, od 83'), Damian Zontek (11). Trener - Grzegorz Wysogląd.

Wyniki pozostałych rozgrywek 13 kolejki oświęcimskiej klasy B:

  • Korona Harmęże - Iskra Brzezinka - 2:1
  • LKS Poręba Wielka - Sygnał Włosienica - 2:3
  • LKS Piotrowice - LKS Palczowice - 6:2
  • LKS Głębowice - Puls Broszkowice (niedziela) - 2:3 

 

Tabela:

Poz.
Zespół
Mecze
Punkty
Wygrane
Remisy
Porażki
Bramki
Bilans
1.LKS Bulowice 13 30 10 0 3
35:19
 16
2.
LKS Piotrowice
 12
 21
 6
 3
 3
24:14
 10
3.
Puls Broszkowice
 13
 21
 6
 3
 4
24:20
 4
4.Sygnał Włosienica 12 21 6 3 3
26:20
 6
5.
LKS Głębowice
 12
 17
 5
 2
 5
26:26
 0
6.
Iskra Brzezinka
 12
 14
 3
 5
 4
16:16
 0
7.
Pogórze Gierałtowice
 13
 14
 4
 2
 7
21:29
-8
8.LKS Poręba Wielka 13 13 3 4 6
26:32
-6
9.
Korona Harmęże
 12
 13
 4
 1
 7
19:32-13
10.
LKS Palczowice
 12
 9
 2
 3
 7
22:31
-9

 

Odsłony: 686
Autor Publikacji: Szymon Borowczyk, Data Publikacji: 2017-05-14 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Napisz do redakcji

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel:
Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876
(33) 844 86 88 


e-mail:
redakcjakety@gmail.com

© 2015, Urząd Gminy Kęty