Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Pokoloruj Kęty: Promocja kęckiej kolorowanki edukacyjnej

Dziś w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach odbyła się oficjalna promocja jednego z najnowszych wydawnictw Gminy Kęty – edukacyjnej kolorowanki dla dzieci, opracowanej przez Fundację „Kukuryku”. Książeczka łączy w sobie zabawę i naukę: prezentuje najciekawsze kęckie zabytki, uroki przyrodnicze oraz interesujące miejsca, a przy tym uczy najmłodszych koleżeństwa, empatii i otwartości.

Kolorowanka stanowi swoisty spacer po naszym mieście, na który zaprasza troje dzieci – Kasia, Piotruś i Grześ a także suczka Rosa, która nie jest wyłącznie bajkową postacią, wymyśloną na potrzeby książeczki. Prawdziwa Rosa to pies terapeutyczny, biorący udział w licznych akcjach, imprezach i warsztatach, organizowanych przez wolontariuszy Fundacji „Kukuryku”. Nie mogło jej więc zabraknąć i dziś!

Dzieci, które w ramach promocji kolorowanki przybyły do biblioteki, dowiedziały się, ile pięknych i ciekawych miejsc znaleźć można w Kętach, które z nich są dostępne także dla osób niepełnosprawnych – takich, jak jeden z bohaterów książeczki, Piotruś, a także jak zajmować się pieskiem. Co ważne, wszyscy goście mogli zabrać ze sobą do domów zarówno kolorowanki, jak i większe plansze, prezentujące wybrane sceny z kolorowanki w powiększeniu.

Na zakończenie spotkania każdy chętny mógł pogłaskać Rosę, przybić z nią piątkę ręka w łapkę i zrobić wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Wydział Rozwoju Urzędu Gminy Kęty serdecznie dziękuje Fundacji „Kukuryku” i jej wolontariuszom za współpracę w tworzeniu kolorowanki oraz poprowadzenie dzisiejszego spotkania a także dyrekcji i pracownikom GBP im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach za miłą gościnę i pomoc w zorganizowaniu promocji kolorowanki.

Uwaga! Wszystkie dzieci, które dziś nie mogły odwiedzić biblioteki, a chciałyby pokolorować swoje miasto, zapraszamy wraz z rodzicami do Wydziału Rozwoju UG Kęty (Rynek 7, pokój nr 1), gdzie na nowych właścicieli wciąż jeszcze czeka wiele książeczek.Odsłony: 1653
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2017-07-18 , Godzina Publikacji: 12:57

Kęty w obiektywie...