Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Potężna inwestycja w szkole w Nowej Wsi. Bezpieczeństwo najważniejsze

Okres letni to czas inwestycji w placówkach oświatowych. W szkołach i przedszkolach gminy Kęty trwają wakacyjne remonty. Część już jest na finiszu, inne zakończą się końcem sierpnia.

W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi trwają prace związane z modernizacją instalacji elektrycznej. Jak podkreśla dyrektor placówki Grzegorz Żak, jest to pierwszy etap, stanowiący wstęp do dalszych prac w kolejnych latach, a wymieniana instalacja ma już prawie 50 lat. Dodaje również, że nowy system instalacyjny spełniać będzie pod względem technicznym wszystkie obowiązujące normy.

- Decyzja o tegorocznej inwestycji to przede wszystkim względy bezpieczeństwa i dostosowanie do nowych przepisów. Będzie to solidna baza na przyszłość – mówi.

Zakres modernizacji obejmuje demontaż starej instalacji elektrycznej, wymianę wszystkich pionów do tablic rozdzielczych w budynku, instalację gniazd wtyczkowych i łączników instalacyjnych, wymianę instalacji elektrycznej na korytarzu na parterze i w zapleczu socjalnym, okablowanie dla gniazd wtykowych oraz instalacji oświetleniowej, wymianę wewnętrznych linii zasilających tablice lokalne, wymianę głównej rozdzielnicy oraz tablic rozdzielczych, montaż systemu bezpieczeństwa budynku (montaż opraw awaryjnych i ewakuacyjnych, czujnik wykrywania gazu), montaż opraw oświetlenia podstawowego, wymianę układu z pomiarowego półpośredniego na bezpośredni, montaż awaryjnego wyłącznika prądu, doprowadzenie zasilania do trzech obwodów oraz odbudowę tynków i malowanie. Koszt inwestycji to ok. 62 tys. zł. Koszty projektu, kosztorysu i inspektora nadzoru to 23 tys. zł. Prace zakończą się pod koniec sierpnia.

W lipcu przeprowadzony został remont popękanych ścian kanałów technicznych i zabezpieczona ściana piwnicy wschodniej przed podmakaniem, na co złożyło się zaklinowanie stropu zaprawą cementową nad kanałem technicznym pod gabinetem pielęgniarki i pomieszczeniem socjalnym po wcześniejszym zabezpieczeniu stropu oraz wykonanie studzienki odwadniającej w piwnicy i zagruntowanie ściany. Ta część prac kosztowała blisko 15 tys. zł.

Całość inwestycji opiewa na kwotę ok. 100 tys. zł. Środki pochodzą ze środków Budżetu Gminy Kęty w ramach Planu Finansowego szkoły.

Ponadto, w ramach własnych zasobów wymalowano dwie sale lekcyjne przy wsparciu gminnej ekipy remontowej, zakupiono szafę na pomoce dydaktyczne oraz drabinę. Dzięki środkom z funduszu sołeckiego (ponad 11 tys. zł) szkoła wzbogaciła się o nowe zestawy jednoosobowe regulowanych stołów i krzeseł do sali lekcyjnej.

Kamilla Frysztacka
fot. Andrzej Urbaś, Grzegorz Żak, kf

2 sierpnia 2019

Odsłony: 1667
Autor Publikacji: , Data Publikacji: , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Listopad, 2019
  P W Ś C P S N
44 1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty