Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

„Poznaj, decyduj, działaj - czyli jak angażować młodzież szkolną”: szkolenie dla pedagogów

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza przedstawicieli kadry pedagogicznej małopolskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu „Poznaj, decyduj, działaj - czyli jak angażować młodzież szkolną”, które odbędzie się dnia 26 października 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie w godzinach 9:00-16:00.

Wolontariat szkolny to jedna z najlepszych metod rozwijania postawy obywatelskiej wśród uczniów. Pozwala młodemu człowiekowi w sposób aktywny uczestniczyć w życiu publicznym. Uczy wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, współdziałania w grupie i decyzyjności.

W programie:

A: POZNAJ

  • jak funkcjonuje Szkolny Klub Wolontariusza - krok po kroku czyli… rola i model SKW, funkcja koordynator itp.
  • Wolontariat w szkole i środowisku lokalnym - diagnoza potrzeb,

B: DECYDUJ

  • W którym kierunku idziemy - czyli roczny plan działań, regulamin pracy, kodeks etyczny wolontariusza
  • Jak rozwijać kompetencje obywatelskie wśród uczniów

C: DZIAŁAJ

  • Jak zaangażować młodzież do działania? - analiza zasobów grupy, umiejętności i kompetencji uczniów, podział zadań, motywacja i nagradzanie.


Projekt zrealizowano przy wsparciu Projekt dofinansowany ze środków finansowym Województwa Małopolskiego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Udział w szkolenie to okazja do zdobycia wiedzy z zakresu metod rozwijania aktywności obywatelskiej uczniów, możliwość wymiany doświadczeń z innymi przedstawicielami kadry szkolnej oraz szansa na zdobycie nowych, ciekawych pomysłów na działanie.

Szkolenie będzie miało formę warsztatu. Organizator zapewnia materiały dydaktyczne oraz catering.

UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST BEZPŁATNY.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 16 października br. na adres krakow@wolontariat.org.pl. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy do udziału!Odsłony: 835
Autor Publikacji: Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, Data Publikacji: 2017-10-09 , Godzina Publikacji: 10:46

Pliki do pobrania:

Zaproszenie.pdf (Rozmiar: 0.31 MB)
Formularz zgłoszeniowy.docx (Rozmiar: 0.38 MB)

Kęty w obiektywie...