Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Quiz przyrodniczy w przedszkolu na Podlesiu

17 maja w przedszkolu na Podlesiu został zorganizowany quiz przyrodniczy „Przedszkolaki kontra pierwszaki”. Quiz stanowił podsumowanie realizacji autorskiego programu przyrodniczego „Dziecko w świecie roślin i zwierząt” napisanego przez panią Urszulę Żak, nauczyciela Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 w Kętach. Realizacja programu obejmowała realizację celów i treści przyrodniczych w sposób aktywny i dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Obserwacja dziecka w wieku przedszkolnym pozwala dostrzec jego naturalną fascynację światem przyrody. Radość dzieci płynąca z możliwości obcowania z naturą jest doskonałą podstawą zdobywania wiedzy o otaczającym świecie. Związana jest bowiem z naturalną ciekawością dzieci. Możliwość doświadczania pewnych zjawisk staje się doskonałym podłożem do kształtowania przyrodniczych zainteresowań dzieci. Warto zatem wyłapywać wszelkie oznaki ów zainteresowań u wychowanków, pielęgnować je, wspierać i motywować do dalszego odkrywania.

W piątek przedszkole odwiedzili uczniowie szkoły podstawowej pod opieką pani Natalii Sordyl, wychowawcy pierwszoklasistów. Obie drużyny, przedszkolna i szkolna, zajęły specjalnie przygotowane miejsca. Scenariusz konkursu obejmował różnego rodzaju działania. Wśród nich znalazły się nie tylko pytania dotyczące wiedzy przyrodniczej dzieci, ale także zagadki słowne i słuchowe, prezentacja utworów muzycznych o tematyce ekologicznej czy prezentacja wierszy o przyrodzie. Dzieci układały też puzzle z gatunkami drzew, uzupełniały mapy świata sylwetami zwierząt, rozwiązywały zagadki w postaci ilustracji z elementami do odsłonięcia. Szczególnie wiele radości przyniosło uczestnikom quizu przedstawienie Ekopotworów, wykonanych przez grupy na kilka dni przed konkursem. Dzieci użyły do ich wykonania elementów recyklingowych, kartonów, pudełek, worków, nakrętek od butelek, styropianu itp. Ostatnią konkurencją było malowanie treści piosenek zaprezentowanych w pierwszej konkurencji.

Po zakończeniu quizu i podliczeniu punktacji wszystkie dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe za uzyskanie tytułu Przyjaciela Natury. W ten oto sposób zakończyliśmy realizacje programu przyrodniczego. Ewaluacja pozwala na wyciągnięcie określonych wniosków i doskonalenie działań tak, by realizacja treści w zakresie przyrody w przyszłości przyniosła jeszcze więcej pozytywnych efektów.

opis niedostepny
opis niedostepny
Odsłony: 1002
Autor Publikacji: Urszula Żak / kf, Data Publikacji: 2019-05-20 , Godzina Publikacji: 12:20

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Listopad, 2019
  P W Ś C P S N
44 1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty