Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

RIDERS ON THE STORM zapraszają na wystawę

RIDERS ON THE STORM zapraszają na wystawę

Do odwiedzenia wystawy „wiekowych” jednośladów, i nie tylko, zapraszają członkowie klubu motocyklowego RIDERS ON THE STORM. To nie lada gratka, zarówno dla pasjonatów zabytkowych motocykli, jak i wszystkich, którzy pamiętają je z młodości. Motocykle marki WSK, SHL, czy popularna w latach 70. ubiegłego stulecia Jawa albo legendarny Junak niewątpliwie obudzą wspomnienia. „Motorami” bowiem dojeżdżało się do pracy, do rodziny na wieś i do lasu za miasto…

Otwarta w podziemiach kęckiego Domu Kultury wystawa czynna jest w każdy czwartek od godz. 17.00. Ponadto istnieje możliwość zorganizowania zwiedzania grupowego, w dogodnym dla wszystkich terminie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (Dariusz – 608 553 672, Maciek – 504 843 064).

RIDERS ON THE STORM to klub z wieloletnią już historią.  Jego działalność rozpoczęła się w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w miejscowości Bielany, kiedy to pierwsi członkowie klubu zakupili motocykle. W większości były to maszyny wiekowe i "po przejściach", które wymagały wielu remontów, unowocześnień i dostosowania pod osobiste preferencje właściciela tak, aby były jak najbardziej oryginalne i niepowtarzalne. Obecnie klub zrzesza już nie tylko motocyklistów z Bielan, ale również z najbliższych okolic, a od 2015 roku ma również swój oddział w Oświęcimiu.

Od dnia 15.04.2015r. RIDERS ON THE STORM posiada osobowość prawną, zostało utworzone Stowarzyszenie pod nazwą Klub Motocyklowy RIDERS ON THE STORM z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego o numerze 0000552402. 

Członkowie klubu chętnie biorą udział w imprezach charytatywnych, kulturowych oraz historycznych, starając się zawsze rozpowszechniać pozytywny wizerunek motocyklistów.

Już w marcu zapraszają wszystkich zmotoryzowanych na tradycyjne topienie Marzanny. Zbiórka 26 marca o godz. 12.00 na rynku w Oświęcimiu, następnie przejazd z panną Marzanną pod restaurację „Przystań nad Sołą” w Bielanach, ok. godz. 13.00 oficjalne topienie i pożegnanie Zimy, a zaraz po obrządku GROCHÓWKA z kuchni polowej oraz ognisko z możliwością usmażenia pierwszej wiosennej kiełbaski.

Kolejna planowana inicjatywa to druga już edycja akcji Motoserce w Oświęcimiu, która odbędzie się 3 czerwca na terenie oświęcimskich Bulwarów.

To idea wynikająca z potrzeby serca i chęci działania – podkreślają motocykliści. – Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru, jakim jest KREW, w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować ideę krwiodawstwa – dodają zaznaczając, że to właśnie wiosną i latem brakuje najbardziej tej drogocennej substancji, której nie można wytworzyć w warunkach laboratoryjnych, więc nie ma ona żadnego zamiennika.

Pierwsza edycja Motoserca w Oświęcimiu okazała się wielkim sukcesem – udało się zebrać 8,1 l krwi, która została przekazana do banku krwi w Krakowie. Motoserce to również szereg koncertów, konkursów, pokazów i innych atrakcji. W ubiegłym roku wystąpiły tam takie zespoły jak: Diversity, PM2 Collective, SPI oraz Ostatni w Raju. Można było również obejrzeć pokazy karate, fitness oraz zumby, a najmłodsi uczestnicy mieli okazję do szaleństwa na dmuchańcach i zabawach w kulach wodnych. O siłę i energię zadbała strefa gastronomiczna, można było się też zaopatrzyć w gadżety motocyklowe na specjalnych stoiskach z akcesoriami i motocyklami.

Członkowie klubu apelują o wsparcie wydarzenia MOTOSERCE Oświęcim. Wpłat można dokonywać na numer konta: Bank Pekao SA 18 1240 4852 1111 0010 6272 5913, z dopiskiem „wpłata na cele statutowe”.

Odsłony: 4286
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-02-15 , Godzina Publikacji: 11:40

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty