Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Rekordowy skok Zawadzkiej na Mistrzostwach Polski

Centrum lekkoatletycznych emocji w weekend 18-19 lutego była Arena Toruń. Odbywały się tam bowiem 61 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Na starcie krajowego czempionatu stanęło około trzystu najlepszych polskich lekkoatletów, którzy rywalizowali o medale Mistrzostw Polski oraz o uzyskanie kwalifikacji na Halowe Mistrzostwa Europy (początek marca w Belgradzie). Wśród największych gwiazd krajowej lekkoatletyki, które wystartowały w Toruniu, byli między innymi: Kamila Lićwinko, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Ewa Swoboda. Kęcką lekkoatletykę w tych zawodach reprezentowała czyniąca bardzo duże postępy trójskoczkini Tempa Gabriela Zawadzka.

Gabrysi przyszło się zmierzyć w swoich pierwszych jako seniorka Mistrzostwach z czołówką polskiego kobiecego trójskoku. Wyniki uzyskiwane w startach poprzedzających Mistrzostwa przez zawodniczkę trenera Tadeusza Łyska wskazywały na jej wysoką formę (m.in. rekord życiowy 12,54 m). Jednakże wśród rywalek były tak utytułowane zawodniczki jak olimpijka Anna Jagaciak-Michalska, Justyna Ostrowska czy Adrianna Szóstak.

Początek konkursu dla naszej zawodniczki był prawdziwym horrorem… Oddała dwa znakomite, dalekie skoki, ale niestety okazały się one „spalone”. Kolejna nieudana próba oznaczała odpadnięcie Gabrysi z konkursu. Emocje były nie do opisania… na szczęście trzeci skok był bardzo ostrożny ale trafiony i zapewnił jej udział w ośmioosobowym „wąskim finale”. Czwarty skok był wykonany niemal perfekcyjnie – wynik 12,70 m to nowy rekord życiowy, który przesunął naszą lekkoatletkę na czwarte miejsce w konkursie. Realna stała się walka o brązowy medal ponieważ trzecia w konkursie zawodniczka wyprzedzała w tym momencie Gabrysię tylko o 3 cm. Zawodniczka postawiła wszystko na jedną kartę, co oznaczało podjęcie pewnego ryzyka, ale niestety wyniku nie udało się już poprawić. Ostatecznie Gabrysia Zawadzka zajęła IV miejsce w konkursie o 4 cm od podium. Być może pozostał pewien niedosyt ale start w Mistrzostwach to niewątpliwie wielki sukces zawodniczki Tempa Kęty. Znakomity wynik 12,70 m to aż o 35 cm dalej niż przed rokiem i szansa na 13 metrów w sezonie letnim. Wszystkie zawodniczki, które pokonały kęczankę są od niej o 4 lata starsze. Ponadto wśród zawodniczek pokonanych przez Gabrysię znalazły się między innymi  Młodzieżowa Mistrzyni Polski z ubiegłego roku kadrowiczka Adrianna Szóstak (AZS Poznań) i Ewelina Wyszczelska (AZS Warszawa). Ta druga zawodniczka w ostatniej kolejce trójskoku ubiegłorocznych Mistrzostw Polski U-23 zepchnęła Gabrysię z podium na IV miejsce – a więc udany rewanż.

Mistrzynią Polski została Anna Jagaciak Michalska (AZS Poznań)  ze znakomitym  wynikiem 13,80 m, wicemistrzynią kraju – Justyna Ostrowska z AZS Kraków (13,07 m), a brązową medalistką Anna Kilian ze Skry Warszawa z wynikiem 12,73 m.

Odsłony: 2190
Autor Publikacji: Tempo Kęty, Data Publikacji: 2017-02-21 , Godzina Publikacji: 11:31

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty