Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Relacja z zebrania wiejskiego w Bulowicach

relacja

W niedzielę, 2 kwietnia, w ZSP w Bulowicach odbyło się zebranie wiejskie.

Prowadzącym zebranie został sołtys Bulowic – Janusz Kruczała. W składzie Komisji Uchwał i Wniosków zasiedli: Barbara Matyszkowicz, Jan Sucheta i Jan Zięba. Sekretarzem została Alicja Wojtyła.

Janusz Kruczała przedstawił sprawozdanie sołtysa i rady sołeckiej w okresie 01.01.2016 – 31.12.2016, obejmujące m.in. wydatkowanie środków na naprawę dróg, jak modernizacja drogi Stara Skotnica na odcinku o długości 1045 m, modernizacja drogi na granicy Kęt i Bulowic, modernizacja drogi od ulicy Północnej; wydatkowanie rezerw ogólnych i celowych (katering na dożynki, zakup dekoracji świątecznych, remont tablic w sołectwie, wykonanie tablicy pamiątkowej, czyszczenie rowu przy drodze gminnej, przewóz zawodników LKS na zawody, stroje dla pań z KGW, odzież ochronna dla OSP, drabina dla OSP, remont oświetlenia na budynku przedszkola) oraz fundusz sołecki - w całości przeznaczony na doposażenie placu zabaw przy przedszkolu w Bulowicach.

Następnie głos zabrał burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar. Na początek podsumował realizację wniosków z poprzedniego zebrania wiejskiego w Bulowicach, następnie zaprosił do obejrzenia prezentacji multimedialnej, w której podsumował wszystkie działania na terenie sołectwa w 2016 r. oraz przedstawił plany na rok 2017 (szczegóły znajdują się w galerii poniżej). Na zakończenie wyjaśnił uchwałę, którą podjął Sejmik Województwa Małopolskiego w Krakowie w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów z zakresie eksploatacji, w których następuje spalanie paliw (szczegóły znajdują się w galerii poniżej).

- Dlatego tak duży nacisk organizacyjny i finansowy kładziemy w tym momencie na wsparcie mieszkańców w wymianie kotłów, by umożliwić jak najwyższe dotacje, by pomóc jak największej grupie mieszkańców otrzymać środki finansowe na wymianę pieców – podkreślił burmistrz dodając, że wszystkie osoby, chcące zapoznać się ze szczegółami uchwały, mogą zwrócić się do Wydziału Środowiska Urzędu Gminy Kety, gdzie uzyskają szczegółowe wyjaśnienie i pomoc w ubieganiu się o dotację.

Po prezentacji nadszedł czas na wnioski mieszkańców. Na kilka z nich zainteresowani uzyskali odpowiedź w trakcie zebrania:

1. Remont drogi Kwiatowa wraz z pogłębieniem rowów i przepustów wodnych.

Burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar: zobowiązuję się w najbliższym czasie osobiście ocenić stan tych dróg.

2. Odwodnienie ul. Świerkowej przy budynku nr 46 oraz pogłębienie rowów przydrożnych.

3. Remont po zimie ul. Leśna, naprawa nakładki asfaltowej oraz wykonanie nakładki asfaltowej na pozostałym odcinku tej drogi.

Burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar: Ten element ulicy leśnej jest w tym roku przeznaczony do zrobienia w ramach drogi tłuczniowej, będzie to poprawione, załatane i zrobione. Docelowo w ramach projektu z Andrychowem (szczegóły w galerii poniżej) planowane jest położenie nakładki asfaltowej.

4. Utwardzenie drogi Bocznej – ok. 570 m -  do ul. Czanieckiej nr 75.

Burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar: Końcówka ul. Cznieckiej będzie w tym roku poprawiona w ramach robót tłuczniowych.

5. Regulacja cieku wodnego ul. Nad Brzegiem nr 64 wraz z naprawa zakrętu na tej drodze.

6. Wykonanie odwodnienia i utwardzenie drogi Krakowska Boczna nr 175.

7. Naprawa nawierzchni asfaltowej ul. Świerkowej.

8. Naprawa cieku wodnego ul. Nadbrzeżnej.

9. Wykonanie odwodnienia lewej strony drogi Modrzewiowej oraz likwidacja nielegalnego schroniska dla zwierząt na tej ulicy.

10. Czyszczenie rowów wraz z przepustami przy ul. Świerkowej.

11. Dokończenie wykonania II etapu ul. Granicznej.

12. Regulacja koryta rzeki Bulówka.

13. Uzupełnienie przeszklenia przystanków przy ul. Bielska (granica Kęt).

14. Wykoszenie zarośli na działce gminnej przy ul. Bielskiej na granicy Kęty/Bulowice.

15. Wykonanie poszerzenia drogi dojazdowej do ZSP w Bulowicach.

16. Remont ul. Stara Droga.

17. Wniosek o wystąpienie do policji o kontrolę prędkości pojazdów na drogach bocznych w Bulowicach.

18. Uruchomienie Agencji Poczty Polskiej w Bulowicach.

19. Utwardzenie drogi Bocznej do ul. Bielskiej 111 wraz z drenażem.

W zebraniu wiejskim w Bulowicach uczestniczyli: Burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar, zastępcy burmistrza Gminy Kęty – Rafal Ficoń i Marcin Śliwa,  przewodniczący Rady Miejskiej - Marek Nycz, sekretarz Gminy Kęty – Ewelina Jura-Bączek, skarbnik Gminy Kęty - Grażyna Zątek, dyrektor Wydziału Infrastruktury Gminnej - Piotr Własiński, prezes PK „KOMAX” Sp. z o.o. - Stefania Kołodziejczyk, prezes MZWiK - Sławomir Drewniany, radna powiatowa Teresa Kościelnik-Pactwa, radny powiatowy - Józef Szafran, radni Lesław Kuńma i Tomasz Janeczko, komendant Komisariatu Policji w Kętach - Maciej Molenda, komendant Straży Miejskiej w Ketach - Zbigniew Kanik oraz 43 mieszkańców sołectwa.

Mieszkańcy sołectwa mieli również okazję wziąć udział w debacie dotyczącej bezpieczeństwa, przygotowanej przez przedstawicieli policji. Miała ona na celu przybliżyć i przypomnieć zasady poruszania się pieszych w ruchu drogowym oraz zapoznanie z aplikacją „Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa”, która umożliwia wskazanie rejonów zagrożonych.

Po zakończeniu zebrania każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą opaskę odblaskową. Mieszkańcy otrzymali również wyjaśnienie dotyczące jady na rowerze w terenie zabudowanym i niezabudowanym, z uwzględnieniem jazdy chodnikiem oraz przez przejście dla pieszych. W debacie wzięli udział: komendant Komisariatu Policji w Kętach - Maciej Molenda, podkomisarz Łukasz Madeja - funkcjonariusz Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, kierownik rewiru dzielnicowych komisariatu policji w Kętach aspirant Krzysztof Kasperek, dzielnicowy Bulowic - starszy aspirant Łukasz Łysoń, Zbigniew Kanik – komendant Straży Miejskiej w Kętach.

 

Odsłony: 2940
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-04-03 , Godzina Publikacji: 13:40

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Grudzień, 2018
  P W Ś C P S N
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty