Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Rozpoczęcie ALF oraz relacja z I rundy o Puchar Burmistrza Gminy Kęty w ALF

No i zaczęło się! Liga ALF rusza po zimowej przerwie, która trwała prawie pięć miesięcy. Osoby najbardziej zainteresowane tematem wiedzą, że zaszło kilka zmian... i właśnie o nich na początku.

Najmniej spodziewaną zmianą była rezygnacja Pawła Kłaputa – dotychczasowego animatora ligi ALF. Pomimo wielu prób nie udało się go namówić do pozostania na stanowisku. Paweł Kłaput sprawował tą funkcję niepodzielnie przez siedem lat i Liga ALF będzie bardzo długo kojarzona właśnie z Pawłem. Nowym animatorem orlika w Nowej Wsi, a zarazem Ligi ALF został Damian Pałamarczuk.

Uroczyste podziękowanie Pawłowi Kłaputowi odbyło się w czwartek 31 marca podczas drugiego dnia inauguracji nowego produktu ALF – Rozgrywek o Puchar Burmistrza Gminy Kęty.

Rozgrywki pucharowe zostały zainicjowane przez Tomka Harężlaka z Desperado Team i odbywały się we wcześniej wylosowanych parach. Niestety, ani w parach, ani w całej lidze nie zobaczymy drużyny KCP – co jest kolejną zmianą lub jak kto woli niespodzianką. Popularni Muzycy, bo tak właśnie KCP zostało nazwane przez Pawła z bliżej niewiadomych powodów nie zgłosili drużyny do rozgrywek. Szkoda ponieważ przez ostatnie lata byli jedną z wiodących sił na New Village Stadium. Zaś w latach 2012-2015 rozdawali przysłowiowe karty w lidze tocząc największe boje z drużyną, której również nie zobaczymy w tym roku w ALF, a mianowicie Ultras Kęty. Takie informacje rozchodzą się w ekspresowym tempie. Dlatego niektórzy kapitanowie postanowili przetransferować niektórych byłych już zawodników KCP do swoich drużyn. I tak jeden z lepszych specjalistów w bramce, popularny Wojtas czyli Wojtek Wiktor został zakontraktowany do Bajernu, czyli drużyny która po dłuższej przerwie wraca do Ligi ALF. Niemniej popularni Mateusz Błasiak "Ryba" oraz Michał Pietrzykowski "Picza" przenieśli się do Desperado Team, a z kolei Damian Pałamarczuk zasilił Włatców Stadionuf. Jak do tej pory jednym z nieugiętych zawodników KCP którzy postanowili zawiesić buty na kołku jest Rafał Janosz. Ale jak to bywa w tym sporcie czas robi swoje i byc może "Janek" gdzieś zacumuje i znowu będzie stanowił barierę nie do przejścia nawet dla najlepszych napastników ALF.

Mamy również w lidze kilku debiutantów: dwie drużyny z Andrychowa – Atletico Killers, Pazdany Andrychów oraz nowy team z Kęt – Ogry Kęckie.W trakcie rozgrywek przekonamy się na ile nazwy debiutantów będą nawiązywać do ich prawdziwego znaczenia. Na tym etapie trudno nie wspomnieć o drużynach, które przez ostatnie lata wyrobiły już sobie markę na New Villege Stadium, czyli mistrza poprzedniej edycji ALF Andrychów FC. Zobaczymy czy Nalef i spółka utrzymają formę oraz skuteczność z sezonu 2016 r.

Ogromne postępy w minionym roku poczyniły Kojoty. Można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie Kojoty stać na równorzędną walkę o tytuł Mistrza ALF właśnie z Andrychów FC. Jak na tle pozostałych drużyn wypadną zawsze mocno zmotywowani i ambitni Włatcy, to również wyjdzie w praniu. Ale należy być niemal pewnym tego, że el Kapitano Artur Legień mierzy wysoko. Na wysokie loty są przygotowani także Desperado, Bajer oraz K-3. Ruchy transferowe, które zostały u nich wykonane na pewno napawają optymizmem przed inauguracją ALF i każda z tych drużyn ma ochotę mocno namieszać w ligowej tabeli.
Na koniec prawdziwe dinozaury, czyli jedyni i oryginalni Oldboysi z Andrychowa. Team który potrafi doświadczeniem i umiejętnościami wygrać niemal z każdym. Czy w tym sezonie Oldboysi poprzez swoje doświadczenie oraz stały, zgrany skład będą krzyżowali plany innym fawotytom? Miejmy nadzieje że tak, ponieważ taki obrót zagwarantuje dużo emocji.

System rozgrywek ligowych ALF nie ulega zmianie. Mecze będą rozgrywane system mecz + rewanż w rundach wiosennej i jesiennej. Ponadto będą odbywały się jak to miało miejsce w poprzednich edycjach – w czwartki oraz piątki.  

Nie ulega wątpliwości że poziom ALF znacznie się podniósł na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dzięki temu napewno zobaczymy dużo sportowej rywalizacji, niezapomnainych emocji ,walki o każdy centymetr murawy oraz dużo, dużo GOLI. Życzymy tego debiutantom jak również starym wyjadaczom znającym ligę niemal od podszewki.

Sezon ALF Nowa Wieś uważam za otwarty!


I kolejka ALF o Puchar Burmistrza Gminy Kęty

30 marca (czwartek) godz.19:30

Desperado Team – Bajer 2:4, awans Bajer 
(gole: Desperado: Bies Tomasz (2); Bajer: Kamil Mas, Jan Bogacz (2), Dominik Rolka)

30 marca (czwartek) godz.20:30

Oldboys Beskid – Ogry Kęckie 3:5, awans Ogry
(gole: Oldboys Beskid: Kopytko Krzysztof (2), Smaza)

31 marca (piątek) godz.18:30

Kojoty – K3 2:3 (2:1), awans K3
(gole: Kojoty : Jakub Gaweł, Adrian Pękala; K3: Adam Hawro (2) , Wacek Faron)

31 marca (piątek) godz.19:30  

Włatcy Stadionuf – Pazdany Andrychów 6:2, awans Włatcy Stadionuf
 (gole: Włatcy: Artur Legień, Królicki (2), Kulma, Nalborczyk, Fabia; Pazdany: Piotr Walczak, Mateusz Sobala)

31 marca (piątek) godz.20:30 

Atletico Killers – Andrychów FC 2:3, awans Andrychów FC
(gole: Atletico: Jakub Sokołowski, Daniel Wieczorek; Andrychów FC: Krzysztof Sołtysiak, Grzegorz Cholewka, Rafał Makowski)

II runda Pucharu odbędzie się 16 czerwca (piątek) w następujących parach:

  • Bajer – Ogry Kęckie
  • K3 – Włatcy Stadionuf
  • Andrychów FC – Oldboys Beskid 

Oldboys Beskid awansował do II rundy strzelając najwięcej goli z drużyn które odpadły z I rundy.

Odsłony: 1406
Autor Publikacji: Damian Pałamarczuk, Data Publikacji: 2017-04-03 , Godzina Publikacji: 12:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty