Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

SZALENIE DZIĘKUJEMY!!!

Szanowni Sponsorzy, Darczyńcy i Partnerzy, pragniemy z całego serca podziękować Wam za wsparcie tej pięknej inicjatywy jaką jest pomoc tym najbardziej potrzebującym w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wasze wsparcie jest dla nas i dla wielu innych osób fundamentem wiary w drugiego człowieka.

Składamy serdeczne podziękowania naszym Sponsorom, Darczyńcom oraz Partnerom:

OSP KĘTY
Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza Kęty
Grupa Motocyklowa Riders on The Storm Bielany
Hufiec ZHP Kęty
Kęckie Harpagany
Klub Morsów Kęty
Warsztaty archeologiczne Baba Aga
Zakład Aktywności Fizycznej – Justyna Błasiak
Chłodinstal Stanisław Sokół Kęty
Sklep Miód i Lawenda Kęty
Firma Korsarz Kęty
Kubiczek – Szkółka Drzew i krzewów ozdobnych Pisarzowice
Bank Spółdzielczy w Kętach
Funky Feet Kęty
Alwero Kęty
„Iskierka. Produkcja art. sportowych” Kęty
Kwiaciarnia Praga Kęty
OUTLET – MODNA SZAFA Kęty
HUTNIK Sp. z o.o. Kęty
Foto Studio Kolor Ewa Gryniak Kęty
Fanaberia Kęty
FH Moja Torebka Kęty
Dorian Fitness Club Kęty
Cherry Fitness Club Kęty
Piekarnia Cukiernia Brzuchański Kobiernice
Justyna Stawowczyk Czaniec
Kredka Kęty
ICD AUTO Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Kęty
JOSHUA TREE POLSKA Sp. z o.o. Kęty
Czanieckie Makarony sp. z o.o . Czaniec
FHU ROBOT Andrzej Czarnik Kęty
Sklep AleButy Kęty

14 stycznia odbył się 26. Finał WOŚP przygotowany przez kęcki sztab, na którego czele stanął Tomasz Klęczar. W tym roku pod hasłem: „Gramy bo lubimy” kwestowaliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W dniu Finału 120 wspaniałych wolontariuszy zbierało datki na ulicach miasta oraz Gminy Kęty.

Dokładnie 83 408,07 zł zebrano w gminie Kęty podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To więcej o 9 634,21 zł niż w roku ubiegłym. Dziękujemy wszystkim za tak hojne serca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w tym szczytnym dniu. Dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do puszki Wolontariusza i wszelkie wsparcie sztabu oraz samej Fundacji.
Gdyby nie WY, Drodzy Wolontariusze, Sponsorzy, Partnerzy oraz Darczyńcy, nie udało by się nam uzbierać tak dużej kwoty i jednocześnie pobić rekordu zdobytego w 2017 r.

Finał rozpoczął się o poranku w samym sercu miasta. Na rynku gościliśmy strażaków z psiakami z Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej oraz panią Justynę Błasiak z Zakładu Aktywności Fizycznej, która zorganizowała ćwiczenia fitness na świeżym powietrzu. Przyjazny osiołek Maja oraz kucyk Mira sprawiły dzieciakom wiele radości. Komu nie straszny był mróz mógł skorzystać z orkiestrowego morsowania nad Sołą wraz z Klubem Morsów działającym przy UTW Kęty. Na amatorów aktywności fizycznej czekali Kęccy Harpaganie, którzy zorganizowali wspólny, 2 km bieg.

Na sali widowiskowej zaprezentowała się Grupa Muzyczna „Trzy czwarte”, formacje tańca nowoczesnego: Cookie Beat Mini, Fresh Beat, Biscut Beat i Cookie Beat oraz jazzu działające w DK. Na zakończenie pierwszej części występów zaprezentowała się Sekcja Capoiery. Występy przyciągnęły tłumy. Przy pełnej Sali rozpoczęły się WOŚP-owe koncerty: hip – hopowy Małopolski Instynkt, rockowy SoulTaker oraz punkowa Terapolka. Gwiazdą 26. Finału w naszej gminie był genialny Dziki Squad z fenomenalnym frontmanem Wiesławem Dzikim Dzikowskim. Tradycyjnie przed Światełkiem do nieba licytowaliśmy gadżety orkiestrowe. Nie zabrakło koszulek, książek, kalendarzy oraz słynnego już słodziaka – Misia Strażaka przekazywanego co roku przez OSP Kęty. Licytacje dopełniło losowanie fantów ufundowanych przez naszych Darczyńców.

Przez finałowy dzień w Domu Kultury w Kętach odbywały się akcje: Punkt Krwiodawstwa, Warsztaty archeologiczne z Baba Agą, Zabawy plastyczne dla dzieci, loteria fantowa, malowanie buziek. Dla zwiedzających udostępniono Wystawę Motocykli Zabytkowych przygotowaną przez Klub Motocyklowy Riders on the Storm z Bielan.

O godzinie 20:00, jak i w całej Polsce, zaświeciło "Światełko do nieba". Pokaz pirotechniczny przy dźwiękach orkiestrowego hymnu, przygotowany przez firmę "Korsarz" był pięknym akcentem kończącym kęcki finał.

 

Odsłony: 1220
Autor Publikacji: Sztab WOŚP w Gminie Kęty, DK Kęty, Data Publikacji: 2018-01-27 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty