Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Spotkanie opłatkowe Związku Niewidomych w Kętach

W środę, 13 grudnia, w sali kameralnej Domu Kultury w Kętach odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Terenowego Okręgu Małopolskiego Polskiego Związku Niewidomych w Kętach. Na uroczystość przybyło wielu członków Koła oraz zaproszeni goście: Krzysztof Jan Klęczar – burmistrz Gminy Kęty, Edyta Sysak – kierownik Kancelarii Urzędu Gminy w Kętach, Jan Ortyl - prezes Zarządu Polskiego Związku Niewidomych Okręg Małopolski, Rajmunda Sarna – zastępca przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Zarządu Okręgu Małopolskiego PZN wraz z mężem Stefanem, Edward Bober - wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Niewidomych Okręg Małopolski oraz prezes Koła w Wieliczce, Marek Nycz - przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach, Sylwia Brzozowicz – dyrektor Domu Kultury w Kętach, Jerzy Kolasa – przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Kętach, ks. Wacław Pelczar – proboszcz parafii pw. Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach-Podlesiu.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie przywitaniem wszystkich zebranych przez Józefa Handzlika - prezesa Koła Terenowego Okręgu Małopolskiego PZN w Kętach. Minutą ciszy uczczono zmarłych członków Koła.

Jan Ortyl - prezes Zarządu PZN Okręg Małopolski, dziękując za możliwość spotkania, złożył wszystkim zebranym oraz ich rodzinom życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar, zwrócił uwagę na niezwykłą cechę, która bije od wszystkich zrzeszonych w PZN - radość, optymizm i służba człowiekowi. – Żadne pieniądze, żadne mądrości i żadna wiedza nie zdziałają w życiu drugiego człowieka tyle, co radość, uśmiech i optymizm – podkreślił. Wyraził także uznanie i szacunek dla codziennej działalności Koła, trud w służbie dla drugiego człowieka i wewnętrzną organizację. Na nadchodzące święta życzył w imieniu kierownictwa Urzędu Gminy i urzędników, dużo zdrowia, radości, szczęścia i Bożego błogosławieństwa, a także zadowolenia z pracy społecznej, realizowanej w ramach Związku. – Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia w nadchodzącym roku mogły się spełnić. – dodał. - Niech nam Pan w dobrym zdrowiu nie 100, a 200 lat żyje, abyśmy mogli z Pańskiej wiedzy i Pańskiego wielkiego doświadczenia i zaangażowania korzystać – zaapelował burmistrz, zwracając się do prezesa - Józefa Handzlika.

Bożonarodzeniowe życzenia złożyła także dyrektor Domu Kultury w Kętach - Sylwia Brzozowicz, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Kętach - Jerzy Kolasa oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach - Marek Nycz.

Słowo Boże wygłosił ks. Wacław Pelczar, przybliżając postać św. Łucji – patronki niewidomych. Pobłogosławił i poświęcił opłatki.

Przy tradycyjnym przełamywaniu się opłatkiem rozbrzmiewały polskie kolędy, przygotowane przez zaprzyjaźniony zespół muzyczny: Paweł Karpiński - gitara i śpiew, Ewa Suknarowska – skrzypce, Adam Bargieł – akordeon, Michał Karpiński – śpiew i akompaniament.

Członkini Koła Terenowego Okręgu Małopolskiego PZN w Kętach – Emilia Pieczka, zaprezentowała dwa ze swoich wierszy.
Przedstawiamy fragment jednego z nich:

"Niech nas połączy Miłość Maleńka
zrodzona w szopie, żłóbku na sianie,
w jedną rodzinę co się nie lęka
trudnej i ciężkiej drogi w nieznane.

Niech ten opłatek, jak klejnot w złocie,
dzielony z myślą o Bożej Dziecinie
dokona cudu w ludzkiej prostocie,
umocni miłość w każdej rodzinie.

Okażmy chętnie i to bez granic
czego nawzajem sobie życzymy.
My wszyscy – losem poszkodowani
jedną rodzinę tutaj tworzymy." (…)

Nie zabrakło również podziękowań za zaangażowanie w sprawy Koła, wzorowe opłacanie składek członkowskich oraz za przekazanie 1% podatku z PIT, dzięki któremu Koło może sprawnie funkcjonować.

Przedpołudnie upłynęło w świątecznej atmosferze przy wspólnym posiłku, słodkościach i śpiewaniu kolęd.


Odsłony: 1565
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-12-13 , Godzina Publikacji: 14:45

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Marzec, 2019
  P W Ś C P S N
09 1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty