Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Sprzątnij śmieci, zanim one sprzątną Ciebie! - podsumowanie akcji "Czysta Gmina '2018"

10 maja odbyła się druga edycja programu "Czysta Gmina" stworzonego przez Młodzieżową Radę Miejską w Kętach. Akcja miała na celu posprzątanie i uporządkowanie terenów wzdłuż rzeki Soły. W bieżącej edycji programu sprzątaniem zostały objęte także tereny wskazane przez sołtysów w swoich sołectwach.

W akcji wzięło udział około 500 osób, czyli o połowę więcej niż w roku poprzednim. Akcja rozpoczęła się o godzinie 9:00 - wtedy właśnie w całej gminie zaczęło się wielkie sprzątanie, które trwało do godziny 10:30. Następnie wszyscy powędrowali na miejsce zbiórki, na plażę, która znajduje się na wysokości Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach, gdzie na wolontariuszy czekała woda i namioty z ławkami.

Wykonano zdjęcie grupowe, a na końcu I zastępca burmistrza Gminy Kęty -  pan Rafał Ficoń, wraz z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej - Żanetą Siwiec podziękowali wszystkim zebranym za udział w akcji, podkreślając, że miała ona o wiele większy rozmach niż w roku poprzednim.

W tym roku w akcji wzięły udział wszystkie szkoły z terenu Gminy Kęty: Nr 1 w Kętach, Nr 2 w Kętach, Nr 3 Kęty-Podlesie, Szkoła Podstawowa w Witkowicach, Szkoła Podstawowa w Bulowicach, Szkoła Podstawowa w Bielanach, Szkoła Podstawowa w Łękach, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, Szkoła Podstawowa w Malcu, a także: burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar, I zastępca burmistrza Gminy Kęty - Rafał Ficoń, dyrektor Domu Kultury w Kętach - Sylwia Brzozowicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach - Agata Szyszka-Mądro, radni Rady Miejskiej w Kętach na czele z przewodniczącym Markiem Nyczem, radni Miejskiej Rady Seniorów na czele z przewodniczącym Jerzym Kolasą, radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na czele z przewodniczącą Żanetą Siwiec oraz mieszkańcy Gminy Kęty.


Odsłony: 2168
Autor Publikacji: kf/Żaneta Siwiec/fot. Kamilla Frysztacka, Artur Christ, Data Publikacji: 2018-05-11 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty