Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Sukces Seniorów z Kęt na Olimpiadzie „Trzeci Wiek na Start” w Łazach

Wielkim sukcesem mogą pochwalić się Seniorzy-Sportowcy, którzy 25 maja 2019 r. wystąpili na XI Olimpiadzie Sportowej dla Seniorów „Trzeci Wiek na Start” w Łazach. W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kętach, który reprezentowało 33 sportowców, uplasował się na 7. pozycji, wyprzedzając 55 zespołów z całej Polski. Do walki zagrzewało zawodników 10 kibiców.

Sportowcy wzięli udział w 11 konkurencjach: biegi, pchnięcie kulą, pływanie stylem klasycznym i dowolnym, strzelanie z łuku oraz pistoletu, bule, kolarstwo, kajakarstwo, tenis stołowy, szachy – większość z nich rozegrano w kilku kategoriach wiekowych.

Srebrny medal zdobył Andrzej Mróz (bieg na 200 m), a brązowe medale przywieźli Jacek Więzik (bieg na 200 m), Irena Patek (kolarstwo) oraz Edward Handzlik (pchnięcie kulą).

Gratulujemy serdecznie startu w zawodach naszym najstarszym zawodnikom - Andrzejowi Mrozowi oraz Bronisławowi Mercie. Dziękujemy wszystkim sportowcom za wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie się do Olimpiady i gratulujemy sportowej postawy. Wielkie podziękowania należą się organizatorowi drużyny olimpijskiej – Markowi Wągielowi, który zorganizował grupę oraz motywował nas do działań. Tuż po powrocie chcemy rozpocząć treningi przed przyszłoroczną olimpiadą, aby przywieźć jeszcze więcej trofeów.  

Odsłony: 1590
Autor Publikacji: UTW w Kętach, kf, Data Publikacji: 2019-06-17 , Godzina Publikacji: 16:10

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty