Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje, że zgodnie z pismem Małopolskiego Lekarza Weterynarii w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 r. na obszarze całego województwa zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po wyłożeniu szczepionki zaleca się:

  1. nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
  2. kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
  3. nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Więcej informacji w załącznikach.Odsłony: 869
Autor Publikacji: Wydział Środowiska i Przedsiębiorczości UG Kęty, Data Publikacji: 2019-04-03 , Godzina Publikacji: 09:41

Pliki do pobrania:

Komunikat.pdf (Rozmiar: 0.06 MB)
Wskazówki dla mieszkańców.pdf (Rozmiar: 0.08 MB)
Akcja szczepienia listów. Informacja Inspekcji Weterynaryjnej.pdf (Rozmiar: 0.53 MB)

Kęty w obiektywie...