Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna

12 maja na boisku przy ZSG nr 2 w Kętach odbyła się Gminna Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Zawodnicy walczyli na bieżni, skoczni i rzutni o medale a także o prawo awansu dla najlepszej lekkoatletycznej drużyny z gminy Kęty.

Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół: ZSG nr 1 Kęty, ZSG nr 2 Kęty, ZSP Bulowice, ZSG Bielany oraz PZ nr 11 Kęty.

Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji, wyłoniono medalistów w konkurencji indywidualnej oraz poznaliśmy najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt.

Rywalizacja indywidualna dziewcząt:

100m

1          Sachmerda Wiktoria                          ZSG nr 2 Kęty           13.8s

2          Wójcik Gabriela                                 ZSG nr 2 Kęty           14.1s              

3          Szpilka Weronika                               PZ nr 11 Kęty            15.0s              

300m

1          Kasperek Wiktoria                             PZ nr 11 Kęty            50.0s  

2          Krzyżek Julia                                     ZSG nr 2 Kęty           52.8s  

3          Rozner Sandra                                   ZSG nr 2 Kęty           54.3s  

600m

1          Sikora Aleksandra                             ZSG nr 2 Kęty           1.57.4s           

2          Jóźwik Karina                                    ZSG nr 2 Kęty           1.58.8s

3          Matusiak Paulina                               PZ nr 11 Kęty            1.58.9s

Pchnięcie kulą 3kg

1          Moskal Kamila                                   ZSG nr 2 Kęty           9.10m             

2          Młocek Monika                                  PZ nr 11 Kęty            8.54m 

3          Kos Martyna                                      ZSG nr 2 Kęty           8.48m

Rzut oszczepem

1          Młocek Monika                                  PZ nr 11 Kęty            26.90m

2          Kotyńska Alicja                                 PZ nr 11 Kęty            22.10m                      

3          Żyła Julia                                           ZSG nr 2 Kęty           17.50m

Skok w dal

1          Doroszko Dorota                               ZSG nr 2 Kęty           4.80m 

2          Sachmerda Wiktoria                          ZSG nr 2 Kęty           4.41m 

3          Wójcik Gabriela                                 ZSG nr 2 Kęty           4.18m

 

Rywalizacja indywidualna chłopców:

100m

1          Majewski Roman                               ZSG nr 1 Kęty           12.4s

2          Daniel Jakub                                      ZSG nr 2 Kęty           12.5s

3          Pająk Maciej                                      ZSG nr 1 Kęty           13.2s

300m

1          Mrowiec Szymon                               ZSG nr 2 Kęty           43.3s              

2          Wiśniewski Miłosz                             ZSG Bielany              44.0s              

3          Sienkiewicz Maciej                            PZ nr 11 Kęty            44.6s

1000m

1          Kasperek Dawid                                ZSG nr 2 Kęty           3.14.8s           

2          Matyszkowicz Jakub                         ZSG nr 2 Kęty           3.17.0s

3          Chwierut Kacper                               PZ nr 11 Kęty            3.19.0s         

Pchnięcie kulą 5kg

1          Dudek Artur                                      ZSG nr 2 Kęty           10.98m                      

2          Mędrala Patryk                                  ZSG nr 2 Kęty           10.88m           

3          Wacięga Adrian                                 ZSG nr 1 Kęty           10.62m

Rzut oszczepem

1          Wójcik Kamil                                     ZSG Bielany              25.60m           

2          Wójcik Kacper                                   ZSG Bielany              20.20m           

 Skok w dal

1          Matuszczak Adam                             ZSG nr 2 Kęty           5.30m             

2          Mrowiec Szymon                               ZSG nr 2 Kety           5.27m             

3          Michałek Łukasz                                ZSP Bulowice            4.91m

 

Najlepszą lekkoatletyczną drużyną szkolną w roku 2017 zarówno u dziewcząt jak i u chłopców okazał się Zespół Szkolno Gimnazjalny nr 2 Kęty i to właśnie ta szkoła będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Medale oraz pamiątkowe gadżety najlepszym zawodnikom wręczył prezes MKS TEMPO KĘTY pan Andrzej Foks oraz organizatorzy zawodów Tomasz Sysak i Lidia Doroszko.           

Odsłony: 1906
Autor Publikacji: Tomasz Sysak, Data Publikacji: 2017-05-22 , Godzina Publikacji: 12:35

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty