Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Szymon Kolber z Bulowic próbuje swoich sił w Idolu. Czy mu się powiedzie?

15 marca w programie "Idol" wystąpi Szymon Kolber z Bulowic. Osiemnastolatek podczas przesłuchań zaprezentował własną interpretację utworu "Alay" zespołu Video. Jak się okazuje wokalistą i twórcą tekstu piosenki jest Wojtek Łuszczykiewicz - jeden z jurorów bieżącej edycji programu.

Szymon ze znanym sobie humorem przykrył stres i popłynął. Podczas występu akompaniował sobie na pianinie. Oglądając urywki programu da się zauważyć, że zarówno chłopak, jak i całe jury dobrze się bawiło.

Na co dzień nastolatek studiuje elektrotechnikę, wcześniej uczęszczał m. in. do szkoły w Bulowicach i kęckiego Wyspiana, gra m. in. na gitarze i pianinie. 

Nie jest to pierwszy program typu talent-show, w którym młody bulowianin wystąpił. W 2015 roku wziął udział w konkursie RMF FM, na którego potrzeby nagrał filmik w kęckim Wyspianie, gdzie na wpół serio wcielił się w Adele. 24 września 2016 roku można było go zobaczyć w przesłuchaniach do programu "The Voice of Poland", gdzie nie przeszedł pomyślnie przesłuchań. Zresztą nie ma się czemu dziwić, ponieważ w show dwójki występują przeważnie osoby mające większy dorobek artystyczny na koncie, dla których jest on impulsem do (nierzadko ponownego) zaistnienia w świadomości odbiorców. Ze znanych osób, w przesłuchaniach do The VoP widzieliśmy chociażby Gabryjela Fleszara, który przed laty wylansował przebój Kroplą deszczu, czy Anię Karwan, współpracującą z wieloma krajowymi wokalistkami, występującą na wielu festiwalach z dwoma wydanymi singlami.

Adresowany jest raczej do świadomych artystów, z pewnym dorobkiem, nierzadko mających przygotowaną już część materiału na własną płytę.

Jak nastolatek śpiewa? O tym mogliśmy się przekonać na żywo podczas ubiegłorocznych Dni Kęt, gdy 17 lipca po godz. 17.00 występował z innymi młodymi mieszkańcami naszej gminy (patrz, patrz). Dwukrotnie wystąpił podczas festiwalu Psallite Deo zdobywając wyróżnienie w kategorii solistów (2015, 2016). Ponadto niektórzy mogą kojarzyć go z YouTube bądź FB, gdzie zamieszcza niektóre swoje "produkcje".

Za Szymona trzymamy kciuki. I oby występ w kolejnym programie otworzył przed nim drzwi do odpowiednich ludzi, aby w przyszłości mogła go usłyszeć szersza publiczność.

---

Aktualizacja!
Tak jak pisaliśmy, nastolatek swym występem wzbudził entuzjazm wśród jurorów programu. Dowiedzieliśmy się, że Szymon przeszedł pomyślnie zarówno etap przesłuchań, jak również znalazł się wśród najlepszej trzydziestki uczestników. Jest to na pewno niezły wynik, a przynajmniej potwierdzenie, że dobrze włada wokalem (popatrzcie na wideo z przesłuchań).


Na pocieszenie, dla osób, które kibicowały bulowianinowi - wśród osób, które wystąpiły bez sukcesu w Idolu, a później zrobiły kariery byli m. in. Łukasz Zagrobelny, Tomson z Afromental, bielszczanka Dominika Gawęda z Blue Cafe, Sylwia Grzeszczak (która odpadła przed finałem). W 2004 roku znane później z wielu przebojów r&b siostry Paulina i Natalia Przybysz z Sistars odpadły podczas przesłuchań.

Szymonowi życzymy, by podzielił los wymienionych wyżej osób i z sukcesem spełniał się muzycznie.

Odsłony: 1382
Autor Publikacji: Szymon Borowczyk, fot. DK Kęty, Idol Polska, Data Publikacji: 2017-03-15 , Godzina Publikacji: 17:02

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty