Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Teatr anglojęzyczny w ZSG nr 1

„Nieodłącznym elementem teatru jest publiczność,
pełni bardzo ważną rolę w spektaklu.

Bez niej nie ma teatru.

Teatr tworzy się dopiero w relacji sceny z widownią, w przytomności widza.”

/Temida Stankiewicz - Podhorecka?

W dobie wszechobecnej telewizji i smartfonów oraz łatwodostępnego kina niezwykłym wydarzeniem była wizyta teatru w kęckiej „Jedynce”. Rzadko zdarza się, aby to aktorzy przyjeżdżali do szkoły, a już fakt prezentacji w języku angielskim sprawił, że dzień ten okazał się być pełen wrażeń.

Organizacja „The Bear Educational Theatre” zawitała do szkoły w czerwcu. Instytucja ta działa już od wielu lat, podróżując po całej Europie, a na celu ma naukę języka angielskiego w sposób przyjemny, zabawny, a przede wszystkim – zachęcający i wywołujący przyjemne skojarzenia. Bo kto powiedział, że nauka języka obcego ma być nudna?

Jak powiedział kiedyś Kazimierz Kord: „Dobry teatr to nie tylko kwestia środków, ale przede wszystkim zapału twórców”, tak też było w przypadku przedstawień, które się odbyły – prezentowane przez tylko dwóch aktorów (Słowaczkę oraz rodowitego Anglika), wywołały mnóstwo wrażeń, śmiechu i radości wśród młodszych i starszych uczniów. Podopieczni z klas 1-3 SP mieli okazję obejrzeć przygody Jackie, która uciekała przed – niegroźnym jak się później okazało – olbrzymem, uczniowie oddziałów 4-6 zaznajomili się z agentami poszukującymi zaginionego ufoludka, a gimnazjaliści pomogli pewnej Czeszce o imieniu Lenka podjąć decyzję, czy ma poślubić rodowitego Anglika, czy też nie... O, to było pytanie. J Wszystkie sztuki były pełne humoru, skojarzeń, a przy tym, ukrytej lekcji języka i gramatyki angielskiej oraz historii i obyczajów rodem z Wielkiej Brytanii. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu – uczniowie okazali się chętnymi i pojętnymi aktorami, a ich znajomość angielskiego – naprawdę na wysokim poziomie!

Trzeba przyznać, że przedstawienia osiągnęły niesamowity sukces! Obserwując reakcję zarówno dzieci, jak i aktorów, można było dostrzec radość oraz podekscytowanie, a to czego nie było widać to jakakolwiek bariera językowa. Miejmy nadzieję, że spektakle zostaną w pamięci uczniów na długo, a przynajmniej do przyszłego roku. Być może jakaś inna kęcka szkoła zaprosi zagranicznych przyjaciół do szkoły, a oni odwdzięczą się wspaniałym przedstawieniem – oczywiście po angielsku! J

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty