Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Technikum Informatyczne E-sportowe w Kętach zaprasza wszystkich uczniów gimnazjów do Turnieju E-sportowego

Technikum Informatyczne E-sportowe w Kętach zaprasza wszystkich uczniów gimnazjów do Turnieju E-sportowego

Technikum Informatyczne E-Sportowe w Kętach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach zaprasza wszystkich uczniów gimnazjów do Turnieju E-sportowego!

To kolejne tego typu wydarzenie na naszym terenie. Uczestnicy turnieju będą rywalizować w grze Counter-Strike Global Offensive. Eliminacje odbędą się online, a finały 6 kwietnia w siedzibie ZDZ, ul. Żwirki i Wigury 27b. Udział w turnieju jest całkowicie bezpłatny. Warunkiem jest zgłoszenie drużyny do 26 marca na Fan Page drużyny Atoms. Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody!

E-sport to Szkoły ZDZ-u!

We wrześniu 2016 roku powstała pierwsza klasa e-sportowa na naszym terenie. E-sport pojawił się w profilu jednej klasy informatycznej. Uczniowie Technikum Informatycznego ZDZ w Kętach uczą się jak tworzyć gry, ale także trenują, by reprezentować szkołę w turniejach e-sportowych. Trenują pod okiem trenera w duchu fair play, ciągle polepszając swoje umiejętności. Edukację zakończą z tytułem technika informatyka.

E-sport to także:

  • wsparcie pedagogiczno-psychologiczne nie dopuszczające do uzależnienia od komputera,
  • komunikacja społeczna prowadzona w języku polskim i angielskim,
  • doskonalenie umiejętności radzenia sobie ze stresem i pracy pod presją,
  • zdrowa, sportowa rywalizacja.

Team Atoms mimo krótkiego stażu ma już za sobą kilka znaczących występów m.in. w Międzyszkolnym Turnieju E-sportowym ZDZ, Silesia Champions Chip III w Mikołowie, Mistrzostwach Polski Szkół w E-Sporcie - Super Game E-Sport- CSGO w Kętach- gdzie zakwalifikowali się do finałów jako najlepsza drużyna z naszej okolicy.

Jednocześnie w klasie funkcjonują drużyny złożone z pięciu zawodników. Tak jak w profesjonalnych sportach drużynowych, pomiędzy drużynami funkcjonuje system rotacji zawodników, by ci najlepsi tworzyli ekipę grającą na turniejach, a pozostali trenowali w drużynach rezerwowych. Treningi oraz zajęcia teoretyczne dotyczące e-sportu odbywają się poza godzinami lekcyjnymi – w ramach zajęć dodatkowych.

Gry e-sportowe w edukacji to w Polsce coraz ciekawszy temat. Powstają nowe kierunki, na których kształcić mogą się przyszli twórcy gier. E-sport już dawno przestał być ciekawostką, o czym najlepiej świadczą finały Intel Extreme Masters, które od kilku lat ściągają do katowickiego Spodka najlepszych zawodników e-sportu na świecie.

Iwona Boba – dyrektor szkoły, podchodzi do sprawy poważnie. Finansuje swojej e-sportowej reprezentacji potrzebny sprzęt, przejazd oraz noclegi w trakcie turniejów, wyjazd na finały Intel Extreme Masters. Uczniowie mają świetnie wyposażoną pracownię w komputery gamingowe.

Szkoła dba o stały rozwój uczniów. Już 27 marca dla uczniów klasy e-sportowej i osób zainteresowanych sportami elektronicznymi odbędą się warsztaty z Kamilem Tarką. Prelegent jest trenerem sportów elektronicznych, właścicielem organizacji e-sportowej Adversa Esports oraz współtwórcą programu innowacji pedagogicznej "Klasa E-sportowa".

Dyrekcja Technikum Informatycznego ZDZ w Kętach zaprasza wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych e-sportem i ich rodziców na warsztaty z Kamilem Tarką 27 marca od godziny 16.00 oraz do zapisów na turniej e-sportowy!

Wszystkie informacje dostępne są tutaj oraz tutaj.

Odsłony: 2522
Autor Publikacji: ZDZ Kęty, Data Publikacji: 2017-03-20 , Godzina Publikacji: 11:05

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Grudzień, 2018
  P W Ś C P S N
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty