Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

To był prawdziwy show!

Show

We wtorek, 14 marca, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękach zaprosili wszystkie panie na uroczystość zorganizowaną z okazji obchodzonego niedawno „Dnia Kobiet”. Już na progu szkoły gości witali odświętnie ubrani dżentelmeni, częstując słodkościami.

Młodzi artyści przygotowali przedstawienie, w którym w barwny i dowcipny sposób starali się wyjaśnić znaczenie słowa „kobieta” oraz zaprezentować poszczególne typy przedstawicielek płci pięknej. A, że rozszyfrować kobietę nie jest łatwo, wszystko odbywało się w ramach programu „Trudne sprawy”, do którego zaproszono specjalistów z dziedziny Kobietologii i szowinizmu.

Z definicji kobiety można było się dowiedzieć, iż jest to istota „składająca się z głowy, tułowia i kończyn, a jej najsilniej rozbudowanym organem jest serce.” Znawcy podkreślili również, że stworzenie to bez przerwy płacze, bez względu na okoliczności oraz ma silną potrzebę mówienia na każdy temat.

Dla zobrazowania różnorodności, jaka panuje w szeregu piękniejszej części społeczeństwa, przygotowano prezentację poszczególnych typów wraz ze szczegółową charakterystyką. Na scenie zaprezentowały się: sportsmenka, kokietka, kumpela, zdolna dziewuszka, kura domowa i feministka. Pokaz wzbudził wiele emocji i radości wszystkich pań. Podkreślono również różnice pomiędzy mężczyzną i kobietą „to dwie różne istoty, odmienne od siebie jak dzień i noc, jak księżyc i słonce”.

Po raz kolejny potwierdziła się też wszystkim znana prawda, że to kobiety, od czasów prehistorycznych aż do dziś, decydują o losach świata. Wniosek nasuwa się sam: bez kobiety życie byłoby nie tylko smutne i skomplikowane, ale po prostu NIEMOŻLIWE. Występy przeplatane były tańcami i piosenkami.

Na koniec wszystkie panie otrzymały szereg dobrych rad i najserdeczniejsze życzenia. „Szczęścia, co nigdy nie ustanie życzymy Wam drogie Panie.”

Dyrektor szkoły w Łękach – Iwona Sroka - w imieniu dzieci i nauczycieli podziękowała za wszelkie dobro, które szkoła otrzymuje na co dzień od mam, babć oraz wszystkich przyjaciół placówki.

Po przedstawieniu burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar - złożył wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. burmistrzowie – Krzysztof Jan Klęczar i Rafał Ficoń, dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej – Tomasz Bielecki z małżonką, sołtys Łęk – Andrzej Drabek z małżonką, radna powiatowa Ewa Płonka, przewodnicząca KGW w Łękach – Małgorzata Kramarczyk, przewodnicząca KGW w Bielanach – Małgorzata Gabryś, członkinie KGW w Łękach, mamy i babcie uczniów szkoły.

Wieczór upłynął na rozmowach przy pysznym ciastku i kawie. 

Odsłony: 1706
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-03-15 , Godzina Publikacji: 16:50

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Grudzień, 2018
  P W Ś C P S N
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty