Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Tragiczny finał poszukiwań...

W nocy z piątku na sobotę (22/23 lipca) zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań 65-letniego mieszkańca Targanic. Poszukiwany wyszedł z domu w piątek przed godz. 7.00 i pojechał na budowę. Około godz. 9.00 widziano go przechodzącego przez barierkę w stronę lasu, wzdłuż drogi na Przełęcz Kocierską. Mężczyzna nie wrócił tego dnia do domu. Wieczorem rodzina zgłosiła zaginięcie. Początkowo poszukiwania prowadzili policjanci, w sobotę około godz. 2.00 w nocy do akcji włączeni zostali strażacy.

Akcja prowadzona była w terenie leśnym przy drodze prowadzącej na Kocierz. Uczestniczyli w niej: policjanci, w tym z krakowskiej prewencji, strażacy zawodowy z JRG Andrychów i Wadowice, strażacy – ochotnicy OSP Targanice Górne, Targanice Dolne, Sułkowice Łęg, ratownicy GOPR Beskidy, przewodnicy psów wraz z psami tropiącymi z Krakowskiej Grupy Tropiącej oraz mieszkańcy Targanic – łącznie ok. 100 osób. Do poszukiwań zadysponowano także śmigłowiec policyjny z Łodzi.

Teren poszukiwań w promieniu 300 m od miejsca, gdzie zaginiony był widziany ostatni raz, został bardzo szczegółowo przeszukany. Około godz. 15.30 w sobotę akcja została przerwana. Rodzina i mieszkańcy, których wsparła Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała oraz lokalna OSP, kontynuowali poszukiwania od godzin porannych w niedzielę.

Ciało zaginionego mężczyzny znaleziono w godzinach popołudniowych w niedzielę w trudnym terenie bardzo wysoko na drzewie w pobliżu drogi na Przełęcz Kocierską.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwania mężczyzny.

opis niedostepny
Odsłony: 1464
Autor Publikacji: OSP Kęty, Data Publikacji: 2017-07-25 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Napisz do redakcji

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel:
793 330 999
605 168 717

(33) 844 86 88 


e-mail:
ewe.sadko@gmail.com

kamafrysz@gmail.com

© 2015, Urząd Gminy Kęty