Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Trwa Tydzień Czytania dzieciom

Biblioteka od wielu lat włącza się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku odbywa się po raz szesnasty. Wiele bibliotek w Polsce organizuje zajęcia promujące czytelnictwo, przypominając nam – dorosłym o tym, jak ważne jest, by czytać dzieciom. Hasło tegorocznej edycji jest niezwykle trafne. „Czytanie zbliża”, bo dzięki wspólnej lekturze budują się relacje, rodzi się więź. Wspólne czytanie to czas tylko dla nas i naszego dziecka, chwila bycia tu i teraz.

Jeśli więc chcemy wychować nasze pociechy na myślących, twórczych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi – czytajmy razem, już od najmłodszych lat. Wystarczy dwadzieścia minut dziennie !

W naszej bibliotece od poniedziałku jest gwarno i wesoło. Milusińscy z zaprzyjaźnionych przedszkoli odwiedzają nas, by wspólnie czytać i rozmawiać o książkach. W poniedziałek (5 czerwca) gościliśmy burmistrza Kęt - Krzysztofa Jana Klęczara, który rozpoczął spotkanie z dziećmi lekturą „Lokomotywy” Juliana Tuwima. To sztandarowy wiersz kampanii, czytany od lat na jej inaugurację. We wtorek spotkał się z dziećmi Aspirant Dariusz Kubica, który opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał narzędzia, którymi posługują się policjanci i zaprosił do radiowozu. Dzieci miały mnóstwo pytań i żywo uczestniczyły w spotkaniu. Tego dnia w filii Nowa Wieś odbyło się również spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, autorem wielu książek dla najmłodszych. Publiczności nie brakowało.

Dziś gościła u nas pani Justyna Bednarek, autorka znana głównie z opowieści o niesfornych skarpetkach. Widownię stanowiła klasa III pod opieką pani Alicji Gąsiorek. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do spotkania, znały już książki pisarki i były bardzo ciekawe dalszych przygód swoich ulubionych bohaterów. W trakcie spotkania odbyły się również warsztaty, podczas których nasi goście tworzyli swoje własne bohaterskie skarpetki, wymyślając ich niesamowite przygody. Było mnóstwo zabawy i radości.

Przed nami jeszcze kilka wyjątkowych spotkań. Jutro odwiedzi nas pani Ewa Madej z kęckiej księgarni TuCzyTam, a w godzinach popołudniowych odbędą się zajęcia dla najmłodszych pod hasłem „Podróże małe i duże”. W piątek spotkamy się ze strażakami z Podlesia.

Czytanie to mądra rzecz! Rozpocznij swoją przygodę z książką już dziś, nie zwlekaj - biblioteka czeka...

Odsłony: 1397
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, Data Publikacji: 2017-06-07 , Godzina Publikacji: 13:05

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Marzec, 2019
  P W Ś C P S N
09 1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty