Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Trwa drugi dzień aktorskich zmagań w Domu Kultury

Trwa drugi dzień

W dzisiejsze przedpołudnie rozpoczął się drugi dzień przesłuchań w ramach VI edycji Festiwalu Młodego Aktora, na który złożył się wczorajszy, 24. Regionalny Turniej Interpretacji Bajki i Baśni „Baśniowy rejs” – adresowany do dzieci ze szkół podstawowych oraz 8. Regionalny Turniej Teatralny „Wywiedzione ze słowa” – dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Oba konkursy  mają charakter indywidualny (teatr jednego aktora). Zadaniem uczestników jest przygotowanie i przedstawienie interpretacji dowolnego tekstu dostosowanego do wieku i możliwości wykonawczych (może to być wiersz lub jego fragment, proza, monolog literacki, collage tekstów).

W tegorocznych zmaganiach bierze udział 88 młodych aktorów, reprezentujących nie tylko szkoły i ośrodki kultury, ale również fundacje i stowarzyszenia.

W skład jury zasiedli: Ewa Polak-Walesiak z Teatru KWADRYGA w Bielsku-Białej, Marta Sawicka z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz Tomasz Lorek z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Po każdej części przesłuchań uczestnicy biorą udział w warsztatach teatralnych, które prowadzi Magdalena Obidowska z Teatru BANIALUKA W Bielsku-Białej.

Oficjalne ogłoszenie wyników i uhonorowanie laureatów odbędzie się w ramach Gali Finałowej - 30 marca o godz. 12:00 w Domu Kultury w Kętach.

VI FESTIWAL MŁODEGO AKTORA odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Oświęcimskiego, Burmistrza Gminy Kęty i honorowym patronatem teatru GROTESKA w Krakowie.

Odsłony: 1530
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-03-15 , Godzina Publikacji: 12:15

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty