Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Trzecie posiedzenie Kęckiej Rady Przedsiębiorczości

Trzecie posiedzenie Kęckiej Rady Przedsiębiorczości

We wtorek (12 grudnia) w siedzibie Grupy Kęty odbyło się trzecie posiedzenie Kęckiej Rady Przedsiębiorczości działającej przy Burmistrzu Gminy Kęty.

Na posiedzeniu obecni byli przedsiębiorcy: Piotr Wysocki (Grupa Kęty), Michał i Arkadiusz Góreccy (firma Górecki), Kazimierz Iskierka (Zakłady Urządzeń Przemysłowych ZAM Kęty), Alfred Wojtala (P.P.H. Al-Bo), Andrzej Słupski (Alumetal), Zygmunt Jelonek (Prezes Zarządu Regionalnego Związku Pracodawców „Podbeskidzie", Konkret Agencja PZU S.A), Jerzy Izbicki (Członek Zarządu Regionalnego Związku Pracodawców „Podbeskidzie", P.P.U.H. Elkent), Stefan Hankus (Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Kętach, Z.P.H. Haste), Tomasz Drabek (Hotel Relax) i Sławomir Drewniany (MZWiK Kęty). Gminę Kęty reprezentowali burmistrz Krzysztof Jan Klęczar, wiceburmistrz Marcin Śliwa oraz Mateusz Hałat, specjalista do spraw przedsiębiorczości.
Po zajęciu miejsc i rozpoczęciu zebrania uczestnicy zapoznali się z prezentacją multimedialną przedstawiającą szczegóły zagadnień, które następnie były omawiane.

Stawki podatków od nieruchomości dla przedsiębiorców na 2018 rok.
Marcin Śliwa, wiceburmistrz Gminy Kęty: W tym roku obowiązuje podatek od nieruchomości dla przedsiębiorców na poziomie 88,2 proc. stawki ustalonej przez ustawodawcę i jest to jedna z najniższych w regionie stawek. W przyszłym roku nie przewidujemy zwiększenia opłat z tytułu podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców i stawka zostanie utrzymana na tym samym poziomie.   

Remont drogi wojewódzkiej nr 948 i budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.
Marcin Śliwa, wiceburmistrz Gminy Kęty: Jadąc w kierunku Oświęcimia nie sposób nie zauważyć, że prace przy remoncie DW 948 są już rozpoczęte, jednak inwestycja ma półroczne opóźnienie. Wszystko za sprawą biurokracji, którą prowadzą między sobą realizator inwestycji – Urząd Marszałkowski i wydający zgody i pozwolenia Wojewoda Małopolski. Wykonawca prac – firma Strabag podjęła decyzję o realizowaniu tych prac w tym zakresie, który jest możliwy do realizacji. Mimo wszystko zakończenie inwestycji może się przesunąć w czasie o kilka miesięcy. Pocieszające jest to, że łęcki most na rzece Sole jest już po przetargu i wybrano firmę, która za kwotę 14,5 mln zł wykona nową przeprawę. Czas realizacji zadania to 22 miesiące od podpisania umowy, a więc na 2019 rok przypadnie wyburzanie mostu i budowa nowego.
W kwestii BDI wciąż nie ma konkretów, jednak pojawiła się nadzieja, że inwestycja wreszcie ruszy. Po złożonej przez Państwa petycji i po tym jak Gmina Kęty zaproponowała gotowe rozwiązanie zgodne z postępowaniem administracyjnym dla realizacji tego przedsięwzięcia droga została wpisana na listę rezerwową do 2023 r. To oznacza, że coś się w tym temacie wreszcie zaczęło dziać. W przyszłorocznym budżecie Państwa zarezerwowano kwotę czterech milionów złotych z przeznaczeniem na dokumentacje geodezyjne, a do końca roku ma zapaść decyzja środowiskowa dla inwestycji. Mamy nadzieję, że uda się ją realizować etapowo, bo za takim rozwiązaniem się opowiadamy.  

Wystąpienie Jakuba Grabskiego – dyrektora OSiR w Kętach, na temat ufundowania przenośnego urządzenia AED.
Jakub Grabski: Obecnie w gminie mamy 13 defibrylatorów, jednak wszystkie są w posiadaniu straży pożarnych i instytucji na terenie zamkniętym. To oznacza, że nie ma żadnego urządzenia, które dostępne byłoby przez całą dobę. Defibrylator, o zakup którego proszę, miałby być zamontowany w holu budynku OSiR, gdzie 24 godziny na dobę istnieje możliwość skorzystania z niego. Koszt zakupu to 4,3 tys. Zł za urządzenie i około 700 zł za elektrody.
Piotr Wysocki, prezes Grupy Kęty złożył deklarację pokrycia kosztów zakupu urządzenia.

Ostatnim punktem spotkania była prelekcja pn. Biogospodarka i prezentacja multimedialna w wykonaniu Kazimierza Murzyna z Klaster Life Science Kraków.

Na zakończenie Krzysztof Jan Klęczar burmistrz Gminy Kęty podziękował przedsiębiorcom za cały rok owocnej współpracy podkreślając, że ich rady są zawsze na wagę złota, a poświęcony czas na omawianie spraw dotyczących gminy – bezcenny.

Każdy uczestnik otrzymał zaproszenie na kolejne posiedzenie i świąteczny upominek z rąk gospodarza spotkania – Piotra Wysockiego, prezesa Grupy Kęty.


Odsłony: 3846
Autor Publikacji: Ewelina Sadko, Data Publikacji: 2017-12-12 , Godzina Publikacji: 13:41

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty