Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Uwaga - już od 1 lipca zaczyna obowiązywać uchwała antysmogowa

1 lipca 2017 roku w Małopolsce zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa (uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r. Nr XXXII/452/17 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw) dla całego regionu, z którą można się zapoznać na stronie. Oznacza to, że do jej przepisów będą musieli dostosować się wszyscy mieszkańcy powiatu oświęcimskiego.

Uchwała dotyczy stosowania paliw i instalacji grzewczych. Kontrola przestrzegania wymagań uchwały będzie prowadzona przez uprawnione służby (straż miejską i gminną, upoważnionych pracowników gmin, policję)

- Dlatego tak duży nacisk organizacyjny i finansowy kładziemy w tym momencie na wsparcie mieszkańców w wymianie kotłów, by umożliwić jak najwyższe dotacje, by pomóc jak największej grupie mieszkańców otrzymać środki finansowe na wymianę pieców – podkreśla burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar - dodając, że wszystkie osoby, chcące zapoznać się ze szczegółami uchwały, mogą zwrócić się do Wydziału Środowiska Urzędu Gminy Kęty, gdzie uzyskają szczegółowe wyjaśnienie i pomoc w ubieganiu się o dotację.
Co oznacza uchwała antysmogowa dla mieszkańców.

 

Informacje można również uzyskać:
– na stronach www
– pod nr tel. 12 63 03 100
– mailowo: powietrze@umwm.pl

Odsłony: 1182
Autor Publikacji: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, redakcja Info Kęty, Data Publikacji: 2017-06-25 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Napisz do redakcji

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel:
793 330 999
605 168 717

(33) 844 86 88 


e-mail:
ewe.sadko@gmail.com

kamafrysz@gmail.com

© 2015, Urząd Gminy Kęty