Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Uczeń "Kopernika" KACPER WOŹNIAK – autorem najlepszego eseju w konkursie papieskim

W sobotę, 3 czerwca, w Kurii Metropolitarnej w Krakowie odbyła się Gala Finałowa XIII edycji Konkursu Papieskiego. Tematem przewodnim był "Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005".

W całej Polsce w rywalizacji wzięło udział ponad 5 tysięcy osób. Uczestnicy musieli najpierw rozwiązać quiz dotyczący biografii Karola Wojtyły, a następnie test wielokrotnego wyboru sprawdzający znajomość nauczania Jana Pawła II. Kolejnym zadaniem dla uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów było napisanie eseju. Ostatni etap konkursu obejmował obronę przygotowanej pracy przed specjalną komisją.

Najlepiej swoją pracę zaprezentowała Alicja Kozłowska z krośnieńskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, która w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Rzymu.

Z kolei autorem najlepszego eseju w regionie Kraków (region obejmował dwa województwa: małopolskie i podkarpackie) został Kacper Woźniak z Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach, który w nagrodę otrzymał czytnik e-booków.

Wręczanie nagród miało miejsce w sali Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, w której znajduje się słynne okno przy Franciszkańskiej 3.

A tak m.in. o miłości do Ojczyzny w swojej pracy pisał Kacper:

„Patriotyzm to sprawa, która nie może pozostać obojętna. Powinna leżeć na sercu każdemu Polakowi. Zaangażowanie się w losy Ojczyzny to bardzo trudne zadanie. Ojciec św. doskonale zdawał sobie z tego sprawę, dlatego wołał "Nie pragnijmy takiej Polski, która by nic nie kosztowała". A Ty, czy poświęcasz się dla Ojczyzny? W  jaki sposób to robisz? Czy możesz o sobie powiedzieć: „jestem  patriotą”? Czy Jan Paweł II byłby zadowolony z Twojej postawy? Odpowiedz sobie na te pytania i zastanów się nad tym, co od jutra możesz zrobić więcej w kwestii patriotyzmu? Od Ciebie zależy jutrzejszy dzień"

Opiekunem naukowym ucznia była p. Ilona Kula.

Odsłony: 2535
Autor Publikacji: Ilona Kula, Data Publikacji: 2017-06-05 , Godzina Publikacji: 9:40

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty