Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi w Bukareszcie

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi w Bukareszcie

Projekt Erasmus+ „SAY.WRITE.SHOW - DEVELOPING STUDENTS’AND TEACHERS’ COMMUNICATION SKILS, który w minionym roku szkolnym został zainicjowany w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi, jest kontynuowany również w obecnym. W związku z tym początek roku szkolnego w Nowej Wsi oznaczał także przystąpienie do kolejnych zadań. Projekt poświęcony jest rozwojowi komunikacji w języku angielskim poprzez użycie języka w mowie i piśmie oraz przekaz sceniczny.

Uczennice gimnazjum: Aleksandra Moskwik z klasy III B, Natalia Płonka z klasy III A oraz Katarzyna Witkowska z klasy VII B szkoły podstawowej miały okazję uczestniczyć w tygodniowych warsztatach językowych w Bukareszcie, gdzie przebywały pod opieką pani Magdaleny Rodak i pani Joanny Gabryś. Poprzednia mobilność łączona partnerów projektu, w którym brali udział uczniowie Szkoły, odbyła się w kwietniu tego roku w hiszpańskiej Marchenie.

Spotkanie zostało zorganizowane w dniach 5-11 listopada przez głównego koordynatora projektu – szkołę w Bukareszcie.  Dziewczęta uczestniczyły w tygodniowych warsztatach wraz z młodzieżą z Turcji, Hiszpanii,Włoch, Łotwy i Rumunii. Oprócz ciekawych zajęć rozwijających umiejętności językowe nasze uczennice odkrywały Rumunię w nietuzinkowy sposób: także poprzez gotowanie, smakowanie, malowanie i taniec. Dla uczestników spotkania zaplanowano również wycieczkę w malownicze rejony gór Bucegi, na południu Wyżyny Transylwańskiej,do miasta Sinaia, gdzie mogli zwiedzić pięknie położony Pałac Pelişor oraz zabytkowy Monastyr.

Całokształt przygody w Rumunii będziemy zawsze wspominać z sentymentem. Poznanie tego niezwykle ciekawego kraju było dla nas ogromną przyjemnością. Wiele rzeczy nas pozytywnie zaskoczyło i wywarło na nas ogromne wrażenie. Jesteśmy ogromnie wdzięczne za to, że mogłyśmy zdobyć takie doświadczenie i poznać wielu przyjaciół z innych krajów, z którymi na pewno będziemy utrzymywać kontakt. Przede wszystkim nabrałyśmy więcej odwagi językowej i nabyłyśmy nowe umiejętności, które przydadzą nam się w przyszłości, a także w szkole. Wyprawa nauczyła nas wielu rzeczy m.in. pracy w grupie, tolerancji kulturowej, religijnej oraz poglądowej, samodzielności i możności znalezienia wyjścia z każdej sytuacji. Oprócz angielskiego, mogliśmy podszkolić się w innych językach - Aleksandra Moskwik.

Kolejna przygoda dobiegła końca. Mamy nadzieję, że nowo zawarte przyjaźnie przetrwają próbę czasu, a zdobyte podczas spotkania doświadczenia zaprocentują w rozwoju osobistym naszych dziewcząt. Ostanie łączone spotkanie projektowe dla uczniów odbędzie się w Slampe na Łotwie.  Tymczasem na naszych uczestników projektu czekają nowe wyzwania, związane oczywiście z rozwijaniem umiejętności komunikacji w języku angielskim.  Głównym zadaniem będzie przygotowanie przedstawienia według pomysłu uczniów „A Ghost Without a Passport”, które zostanie opracowane w szczegółach i pokazane podczas ostatniego spotkania wszystkich partnerów w szkole na Łotwie. Ponadto uczestnicy we wszystkich szkołach partnerskich stworzą audiobook „One Painting - Many Stories”, a także przedstawią przygotowane przez siebie prezentacje w ramach zadania „The Young Speakers’ Competition”.

Odsłony: 1480
Autor Publikacji: Joanna Gabryś, Data Publikacji: 2017-11-21 , Godzina Publikacji: 11:08

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty