Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Uczniowie z Malca z wizytą w urzędzie

Dziś Urząd Gminy Kęty odwiedziła sympatyczna grupa drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Malcu. Po urzędowych zakamarkach dzieci oprowadzał II Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Marcin Śliwa, któremu towarzyszyła Sekretarz Gminy Kęty Ewelina Jura-Bączek.

Zwiedzanie rozpoczęto od wizyty w gabinecie wiceburmistrza, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z zakresem obowiązków włodarza. Dzieci obejrzały mapę naszej gminy w wersji papierowej oraz jej cyfrowe odwzorowania, dzięki którym prace związane z planowaniem przestrzeni czy inwestycjami drogowymi mogą przebiegać szybko i sprawnie.

Mali goście zawitali także do innych ważnych gabinetów – pokojów burmistrza Krzysztofa Jana Klęczara i jego I zastępcy – Rafała Ficonia. Tu nie obyło się bez testowania burmistrzowskich foteli i podziwiania nagród i dyplomów, które zdobią ściany, witryny oraz biurka kierownictwa kęckiego magistratu.

Następnie wesoła grupa gości wstąpiła do Urzędu Stanu Cywilnego, w którym Zastępczyni Kierownika USC Anna Krawczyk-Kryczka zaprezentowała piękny łańcuch, używany przez burmistrza podczas udzielania ślubów lub innych, ważnych uroczystości, jak również okolicznościowe medale, przyznawane z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Wizyta zakończyła się w Sali Sesyjnej, gdzie każdy uczeń mógł poczuć się jak miejski radny podczas obrad. Mamy nadzieję, że nasi goście będą mile wspominać czas spędzony dziś w kęckim magistracie. Dziękujemy za odwiedziny!
Odsłony: 1079
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2019-11-25 , Godzina Publikacji: 12:05

Kęty w obiektywie...