Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Umowa samorządów z Wojewódzkim Urzędem Pracy

Starosta Marcin Niedziela oraz włodarze i przedstawiciele gmin naszego powiatu podpisali 9 września umowę o współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie. Dotyczy ona wdrożenia wśród mieszkańców powiatu oświęcimskiego dwóch nowych programów realizowanych przez WUP.

Na spotkaniu w oświęcimskim starostwie rolę gospodarzy pełnili starosta Marcin Niedziela i wicestarosta Paweł Kobielusz. Obecni byli także był dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu Józef Kała oraz Jan Gąsienica Walczak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i Wojciech Piech, sekretarz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Celem spotkania jest umocnienie współpracy, która przyczyni się do rozwoju potencjału kapitału ludzkiego w Małopolsce oraz skutecznego zapobiegania negatywnym skutkom społecznym związanym z niedostosowaniem kompetencji mieszkańców do sytuacji na rynku pracy – wyjaśniła, witając zebranych Katarzyna Lis z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Zaprezentowano założenia nowych programów realizowanych przez WUP, które mają pomóc w aktywizacji zawodowej i zdobyciu nowych kwalifikacji przez mieszkańców Małopolski. To „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa” oraz „Nowy Start w Małopolsce”.

Pierwsze dwa są ukierunkowane na osoby pracujące, chcące zdobyć nowe kwalifikacje i podnieść dotychczasowe umiejętności. Trzecim z programów jest ukierunkowany na osoby wracające z emigracji zarobkowej.

Starosta Marcin Niedziela wyraził nadzieję, że podpisana dziś umowa w krótkim czasie przyczyni się do podniesienia kwalifikacji zawodowych mieszkańców naszego powiatu.

Już 3 października w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu planowany jest dyżur doradców zawodowych WUP, którzy spotkają się z każdym zainteresowanym skorzystaniem ze wspomnianych programów.

Szczegóły na: www.pociagdokariery.pl.Odsłony: 1557
Autor Publikacji: www.powiat.oswiecim.pl / fot. RL, Data Publikacji: 2019-09-10 , Godzina Publikacji: 08:49

Kęty w obiektywie...