Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Uroczysta gala zwieńczyła jubileuszowy rok 740-lecia Kęt

Wczoraj wieczorową porą w Domu Kultury w Kętach odbyła się uroczysta gala, będąca podsumowaniem tegorocznego, wielkiego jubileuszu 740-lecia naszego miasta. W trakcie imprezy nie zabrakło zatem nostalgicznych akcentów oraz wzruszających przemówień pełnych wspomnień a także życzeń pomyślności dla Kęt i ich mieszkańców, które składane były na ręce gospodarza wydarzenia – Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara.

 

Uroczystą galę rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Witkowic, która w tym roku obchodzi swoje trzydziestolecie. Następnie prowadzący uroczystość – Marta Koczur i Łukasz Plewniak – przywitali wszystkich gości, zgromadzonych w audytorium i zaprosili ich do obejrzenia filmu promującego Kęty, który został przygotowany przez TVP Kraków na zlecenie kęckiego magistratu.

 

Po projekcji głos zabrał włodarz naszego miasta. Burmistrz Krzysztof Jan Klęczar podziękował licznie zebranych gościom za obecność i pokrótce omówił wydarzenia, które w tym roku odbyły się w ramach obchodów jubileuszu. Przemowie gospodarza gali towarzyszył pokaz slajdów.


Gdy wybrzmiały owacje, wieńczące przemowę Burmistrza Gminy Kęty, konferansjerzy zaprosili do obejrzenia wzruszającej prezentacji multimedialnej „Kęty – moje Miasto”, przygotowanej przez zespół Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach oraz Wydział Rozwoju Urzędu Gminy Kęty.

Następnie na deskach sceny DK zaprezentowała się młodzież z grupy muzycznej „Trzy Czwarte”, która działa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Kętach. Brawurowy recital pełny niespodzianek poruszył wszystkich zgromadzonych, a młodzi artyści słusznie nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Na zakończenie wydarzenia ponownie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Witkowic. Muzycy, wykonując utwór You raise me up, rozgrzali serca wszystkich miłośników, sympatyków i przyjaciół naszego miasta, którzy następnie zaproszeni zostali na poczęstunek i kuluarową część gali.
Odsłony: 2241
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo / fot. Artur Christ, Data Publikacji: 2017-12-04 , Godzina Publikacji: 14:47

Kęty w obiektywie...