Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Uroczystość przekazania Grupie Operacyjnej Kęty proporca rozpoznawczego

Uroczystość przekazania Grupie Operacyjnej Kęty proporca rozpoznawczego

10 listopada, w przeddzień setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na terenie dawnej strzelnicy "na górce" odbyła się uroczystość przekazania Grupie Operacyjnej "Kęty" proporca rozpoznawczego.

Była to również okazja złożenia hołdu i uczczenia minutą ciszy wszystkich tych, którzy dzięki męstwu i swojej niezłomnej postawie wywalczyli dla nas wolność - bohaterów takich jak: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Józef Haller, Ignacy Mościcki, Władysław Sikorski, a także żołnierzy walczących na wszystkich frontach, powstańców, zesłanych na Syberię, więźniów obozów koncentracyjnych, ofiar komunizmu i żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego.

To w tym miejscu 80 lat temu szkolili się i podnosili swoje umiejętności w strzelaniu mieszkańcy, weterani i członkowie kęckiego Związku Strzeleckiego, a następnie żołnierze, którzy w 1939 roku stanęli do walki i obrony naszej ziemi.

Niech w naszym mieście trwa pamięć o obrońcach naszej Ojczyzny. A ten proporzec niech połączy przeszłość z teraźniejszością i prowadzi nas z dumą w przyszłość - powiedział Szef Szkolenia GO "Kęty" st. sierż. rez. Zbigniew Kurnik.

Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar podziękował Grupie za kultywowanie i propagowanie pięknych idei, historii i zasług Wojska Polskiego, za wsparcie podczas lokalnych wydarzeń i za to, że tchnęli nowe życie w obiekt byłej strzelnicy.

Za zaangażowanie w działalność i rozwój GO "Kęty" oraz budowanie i tworzenie jej wizerunku zostały wręczone pamiątkowe ryngrafy, a otrzymali je: Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, Komendant Gminny ZOSP RP Józef Szafran, Eugeniusz Naglik z OSP Kęty i przyjaciel Grupy Piotr Gałuszka.

Na uroczystości obecni byli również: Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach Marek Nycz, Radni Rady Miejskiej: Piotr Żmuda, Łukasz Plewniak, Tomasz Janeczko, Prezes Honorowy ZOSP RP Jan Christ, przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kętach oraz przedstawiciele OSP z Kęt, Kęt-Podlesia, Nowej Wsi i Polanki Wielkiej,  kęcka 22 Drużyna Harcerska "Sokoły" na czele z Katarzyną Pastor, Dyrektor Szkoły ZDZ w Kętach Iwona Boba, Dyrektor Muzeum Przemysłu Wojennego w Pogórzu Przemysław Michalski.

Po oficjalnej części uroczystości na uczestników czekał poczęstunek. Była również możliwość obejrzenia eksponatów w Sali Tradycji, o których z pasją i humorem opowiadał Zbigniew Kurnik.

Grupa Operacyjna Kęty zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z historią i zwiedzanie Sali Tradycji na terenie strzelnicy "na górce" już jutro w godzinach 11:00-15:00.

Odsłony: 1711
Autor Publikacji: Aneta Szopa, Data Publikacji: 2018-11-10 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Listopad, 2019
  P W Ś C P S N
44 1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty