Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

V Beskidzki Festiwal Tańca za nami

W dniach 24-25 lutego odbył się V Beskidzki Festiwal Tańca pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty i honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Na dwudniową imprezę złożyły się dwa konkursy: Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego (IV Edycja Rywalizacji Rekreacji Małopolski PTT: brąz, srebro, złów) i V Przegląd Tańca Nowoczesnego. Przez dwa dni festiwalu, którego organizatorem był Dom Kultury w Kętach, swoje umiejętności prezentowali tancerze z całej Polski, a widzowie mogli podziwiać ciekawe choreografie połączone z pięknymi, kolorowymi strojami. Niezapomniany klimat festiwalu to również ogromna dawka pozytywnej energii. 

W pierwszym dniu weekendu tanecznego na parkiecie Hali Sportowej OSiR w Kętach królowały tańce standardowe i ogniste tańce latynoamerykańskie. Uczestnicy IV Edycji Rywalizacji Rekreacji Małopolski PTT byli oceniani przez profesjonalne grono sędziowskie w kategoriach tanecznych, klasowych, wiekowych i w poszczególnych stylach. Dwudniowy turniej rozgrywał się w dalekowschodnich klimatach, a zawodnikom i widzom (szczególnie tym najmłodszym) towarzyszyła piękna księżniczka Mulan. Ta bajkowa postać z chińskich legend wraz z patronami Festiwalu wręczała uczestnikom dyplomy oraz gratulowała zwycięzcom, u niejednego dziecka wywołując uśmiech na twarzy. Współorganizatorem konkursu tańca towarzyskiego był Klub Tańca Towarzyskiego „Ragtime” z Panią Małgorzatą Kotlarczyk-Wiewiórką na czele. Tancerze z klubu prezentowali się w pokazach tanecznych, uatrakcyjniając rywalizację sportową najmłodszych.

Drugiego dnia turnieju (niedziela) po raz piąty odbył się Przegląd Tańca Nowoczesnego, który przyciągnął ponad 1000 tancerzy. Swój udział w festiwalu zgłosiło 49 grup tanecznych, 96 solistów i 32 duetów z  miejscowości, takich jak: Andrychów, Bielsko-Biała, Cieszyn, Chrzanów, Dębica, Jastrzębie Zdrój, Kraków, Oświęcim, Polanka Wielka, Roczyny, Rybnik, Rzeszów, Trzebinia, Tychy, Wadowice, Żabno.

Uczestnicy z podziałem na solistów, duety i grupy zmierzyli się w trzech kategoriach tanecznych: HIP-HOP, JAZZ i SHOW DANCE, w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-15 lat i powyżej 15lat. Tancerzy w tej rywalizacji oceniało profesjonalne jury w składzie: Rafał Lebiest, Aneta Bułka i Diana Król. Reprezentujące nasz Dom Kultury zespoły hiphopowe zajęły wysokie lokaty: formacja COOKIE BEAT zajęła miejsce III w kategorii wiekowej 13-15 lat, natomiast formacja COOKIE BEAT MINI uplasowała się na V miejscu w 12-grupowej rywalizacji (kategoria wiekowa do 12 lat). Sędziowie zgodnie stwierdzili, że poziom tańca freestyle w Kętach jest wysoki i wyrównany.

Fantastycznych tancerzy, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, dopingowała licznie zgromadzona publiczność – rodziny, przyjaciele, miłośnicy tańca. Dzięki festiwalowi kęczanie mogli po raz kolejny przekonać się, jak wielu młodych ludzi pasjonuje się tańcem. Uczestnicy doskonaląc swoje umiejętności ciężko trenują pod okiem swoich instruktorów i choreografów, którym składamy gorące podziękowania za wysiłek i trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.

Organizatorzy V Beskidzkiego Festiwalu Tańca składają podziękowania na ręce: patrona wydarzenia - Burmistrza Gminy Kęty Pana Krzysztofa Jana Klęczara oraz Zastępców Burmistrza – Pana Rafała Ficonia i Pana Marcina Śliwy, Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach Pana Jakuba Grabskiego oraz pracowników OSiR, Dyrektora ZSP w Bulowicach – Pani Anny Kobielus, Maltańskiej Służby Medycznej oraz grona wspaniałych wolontariuszy.

Pragniemy złożyć podziękowania naszym Sponsorom:

Alumetal S.A.
Polskie Składy Budowlane Gabryś- Sikora
Czanieckie Makarony

Beskid  Media
Producent swetrów i wyrobów dziewiarskich Al-BO Collection

Firma Handlowa  „Alumex” Kęty
Górecki Sp. J w Kętach

Agencja PZU
Firma Toczek

Hurtownia Tkanin „Ania”
Grupa Maspex Wadowice

Drukarnia Beskidy

Hurtownia
„Sago –Styl” Czaniec
Piekarnia Brzuchański
Piekarnia Porąbka

Drogeria „Koliber”
Firma Budowlano- Handlowa „Igmar”

Sklep Dwornik w Kętach

Podziękowania kierujemy także do patronów medialnych wydarzenia:
Kęczanin

Info Kęty
Fakty Oświęcim - Dzieje się

Witkowice
MamNewsa.pl

Poniżej fotorelacja z Przeglądu Tańca Nowoczesnego.
Zdjęcia z
IV Edycji Rywalizacji Rekreacji Małopolski PTT do obejrzenia >>TUTAJ<<
Odsłony: 1870
Autor Publikacji: Dom Kultury w Kętach, fot. kf, Aneta Szopa, Maciej Majdak, Data Publikacji: 2018-02-26 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Grudzień, 2018
  P W Ś C P S N
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty