Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

W Trzech Króli kolędowaliśmy razem!

Wczoraj, w barwne święto Trzech Króli, nieco zmarznięci, lecz niezwykle radośni kęczanie dali na Rynku popis wokalnych umiejętności. Podczas Wspólnego Kolędowania, które kolejny już raz zorganizował Wydział Rozwoju UG Kęty, nie zabrakło najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, występów artystycznych i smacznego poczęstunku. Kolędowanie poprowadzili członkowie Chóru Świętojańskiego, Chóru „Głos Serca” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Kęty”.

Podobnie, jak przed rokiem, wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Dopisali i duzi, i mali kolędnicy, nie zawiodła też pogoda. O 16:30, w prawdziwie zimowej aurze, pośród świątecznych, migocących dekoracji, zgromadzonych powitał I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Rafał Ficoń, który zaprosił do wspólnej zabawy. Na wszystkich chętnych czekały śpiewniki, gorąca herbata i poczęstunek – rozgrzewająca grochówka w strażackim wydaniu oraz łakocie dla dzieci. Organizatorzy, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich kolędników, wręczali także opaski odblaskowe, które z pewnością przydały się w drodze powrotnej.

By nie nadwyrężać głosów, impreza zakończyła się po ponad godzinie. Wszystkie zeszyty z tekstami kolęd i odblaski znalazły nowych właścicieli, grochówka, która została po imprezie, trafiła do kęckiej ogrzewalni oraz kuchni sióstr Klarysek, wspierających bezdomnych, a występy artystyczne oraz pokaz belgijki w wykonaniu strażackiej braci zwieńczyły gromkie brawa.

Burmistrz Gminy Kęty dziękuje:

  • OSP Kęty Podlesie za przygotowanie przepysznej strażackiej grochówki,
  • Piekarni „Jedyna” za przekazanie pieczywa,
  • OSP Łęki za użyczenie ławostołów,
  • Utalentowanym przedstawicielom gminnych OSP za okolicznościowe występy artystyczne,
  • Grupie interwencyjnej działającej przy UG Kęty za pomoc organizacyjną,

a przede wszystkim najpiękniejszym głosom w Kętach:

Chórowi Świętojańskiemu, Chórowi „Głos Serca”
oraz Zespołowi Pieśni i Tańca „Kęty”
.
Odsłony: 1111
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2019-01-07 , Godzina Publikacji: 10:13

Kęty w obiektywie...