Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

W hołdzie Bohaterom II Wojny Światowej

W miniony piątek, z okazji 78. rocznicy wybuchu największego zbrojnego konfliktu w dziejach ludzkości – II Wojny Światowej, w kęckich miejscach pamięci pojawiły się flagi państwowe, znicze i białoczerwone wiązanki, symbolizujące uznanie dla wszystkich, którzy w 1939 roku walczyli w obronie Ojczyzny.

Delegacja kierownictwa Urzędu Gminy Kęty, w skład której weszli Zastępcy Burmistrza Gminy Kęty – Rafał Ficoń oraz Marcin Śliwa, w towarzystwie członków Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych koła Kęty oraz dowództwa i młodzieży z Grupy Operacyjnej Kęty i LO Mundurowego w Kętach, działającego pod skrzydłami Zakładu Doskonalenia Zawodowego, pojawiła się przy Grobie Nieznanego Żołnierza na kęckim Rynku, pod tablicą poświęconą ofiarom obu wojen światowych przy kościele parafialnym św. św. Małgorzaty i Katarzyny, jak również pod obeliskiem płk. Królickiego oraz pomnikiem gen. Sikorskiego. Zgromadzeni złożyli kwiaty i pochylili głowy, oddając hołd wszystkim Bohaterom, którzy polegli w obronie wolności i niezawisłości Polski.

Po złożeniu wszystkich okolicznościowych wiązanek, Prezes kęckiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych por. Czesław Dokupil serdecznie podziękował władzom gminy za troskę o podtrzymywanie pamięci o Bohaterach sprzed lat i wyraził uznanie dla wszystkich młodych ludzi, którzy towarzyszyli kombatantom w tak ważnym dla nich dniu, dodając, że to właśnie na barkach nowych pokoleń spoczywa ciężar, a zarazem zaszczyt pielęgnowania prawdy historycznej i dbałości o jej zachowanie.Odsłony: 992
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2017-09-04 , Godzina Publikacji: 09:30

Kęty w obiektywie...