Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

W świetlicy każdy dzień to przygoda! Podsumowanie lipcowych atrakcji

W świetlicy każdy dzień to przygoda! Podsumowanie lipcowych atrakcji

W Świetlicy Środowiskowej w Kętach niezwykle intensywnie i wesoło mijają tegoroczne wakacje… Półmetek za nami. Pierwsze dni upłynęły na wspólnych zabawach i spotkaniach integracyjnych, a dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach sportowych i plastycznych. Ponadto odbyło się kilka wyjść do kina w Domu Kultury w Kętach. W pierwszym tygodniu wakacji część wychowanków wzięła udział w Pikniku Profilaktycznym, który odbył się w kręgielni Kulawy Koń. Przy wspólnej zabawie dzieci miały okazję zintegrować  się z wychowankami gminnych Świetlic Środowiskowych. Aby radośnie i bez przykrych niespodzianek móc spędzić ten beztroski czas, odbyło się także spotkanie z panem Policjantem, który przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Wiele radości przyniosła wszystkim zabawa w podchody, dzięki której „mali detektywi” mieli okazję poznać nieznane zakątki Kęt. W finale wspólnych poszukiwań wszyscy udali się na pyszne lody, aby uczcić udaną współprace tropicieli.
Ważnym wydarzeniem był również wyjazd do Miasteczka Westernowego TwinPigs w Żorach. Pokazy kowbojskie, pościgi i napad na bank, przeniosły dzieci w fascynujący świat dzikiego zachodu, a szaleństwo na kolorowych karuzelach niejednemu zakręciło w głowie. 

Środa 12 lipca była niewątpliwie najbardziej wyczekiwanym dniem tych wakacji. Późnym wieczorem spod świetlicy odjechał autobus z 30 dzieci, biorących udział w obozie socjoterapeutycznym nad morzem. W tym roku celem podróży była urocza miejscowość Poddąbie. W trakcie siedmiodniowego wyjazdu, odbył się szereg zajęć socjoterapeutycznych, sportowych, plastycznych, integracyjnych, muzycznych itp. Podczas wycieczki do Doliny Charlotty można było zobaczyć wiele dzikich zwierząt  i przenieść się na chwilę w świat bajek. Pogoda bardzo dopisała, dzięki czemu prawie każdego dnia odbywały się kąpiele w morzu. Konkurs na najpiękniejszą budowle z piasku udowodnił jak wiele artystycznych talentów drzemie w wychowankach świetlicy. Świetliczanie pokochali szum morza i ciepły piasek, dlatego na plaży zorganizowano dyskotekę pod gwiazdami, która odbyła się w wieczór podsumowujący wyjazd. Zanim rozpoczęło się dyskotekowe szaleństwo, dzieci otrzymały pamiątkowe imienne medale z numerem 1 (ponieważ każde z nich jest jedyne, wyjątkowe i niepowtarzalne), a także rozdane zostały nagrody dla zwycięzców konkursów. Na koniec, ze łzami w oczach, trzymając się za ręce, wczasowicze pożegnali morze. Urokliwe zachody słońca i niepowtarzalny nadmorski klimat na długo pozostaną w pamięci. Ciężko było wrócić do rzeczywistości, ale na szczęście na świetlicy nie ma czasu na nudę. W pierwszych dniach po powrocie, wychowanków odwiedził wyjątkowy gość- piesek z fundacji Kukuryku. Urocza Rosa skradła serca wszystkim świetliczanom. Pani Beata Bohn opowiedziała dzieciom o ciężkiej pracy psa terapeuty oraz poinstruowała jak należy się z nim obchodzić. Tego samego dnia odbyły się również  zajęcia sportowe na hali OSiR w Kętach, gdzie dzieciaki mogły rozładować energię, rywalizując ze sobą w wielu grach zespołowych. 

Wychowankowie świetlicy to bardzo wesołe i roztańczone towarzystwo, dlatego zorganizowano specjalnie dla nich zajęcia taneczne z instruktorami salsy z klubu Latinodancefit Manuel z Andrychowa. Dzieciaki miały także okazję pobawić się w strojach karnawałowych i poudawać na chwilę różne postaci. Było głośno, rytmicznie, kolorowo i bardzo wesoło.
Połowa wakacji  już za nami, ale w sierpniu również czeka nas wiele wspaniałych atrakcji!

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku!

Świetlica Środowiskowa w Kętach

https://www.facebook.com/%C5%9Awietlica-%C5%9Arodowiskowa-w-K%C4%99tach-im-hm-Bronis%C5%82awy-Zbylut-259473727461685/
Odsłony: 1235
Autor Publikacji: Anna Bartnicka, Data Publikacji: 2017-08-01 , Godzina Publikacji: 14:10

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty