Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Wizyta partnerów z zagranicy

Grupa gości z miast partnerskich podczas wycieczki w Krakowie

W dniach 16-18 czerwca z okazji Dni Kęt mieliśmy zaszczyt gościć naszych partnerów z zagranicy. Wśród zaproszonych znaleźli się Primator Turzovki – JUDr. Ľubomír Golis, Burmistrz miasta Kéty na Węgrzech – Gödrei Zoltán oraz Burmistrz Keť na Słowacji – Mgr. Péter Molnár wraz z delegacjami. W związku z tegorocznym jubileuszem 740-lecia miasta, Burmistrz Gminy Kęty otrzymał od przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast kilka podarunków.

W ramach wizyty goście mogli uczestniczyć w obchodach Dni Kęt, które miały miejsce na Stadionie T.S. Hejnał Kęty. Delegacje mogły skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez nasze miasto. Kino plenerowe, wesołe miasteczko oraz koncerty zespołów to tylko niektóre z nich.

W sobotę zaproszono naszych partnerów z zagranicy na wycieczkę po Krakowie, w której uczestniczyli również kęccy radni z Rady Miejskiej, senioralnej i młodzieżowej. Mimo iż pogoda nie rozpieszczała, nie przeszkodziło to w zwiedzaniu miasta. Goście mogli zobaczyć między innymi Rynek Główny w Krakowie, Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Katedrę Wawelską oraz Zamek Królewski na Wawelu. Ciekawym akcentem wizyty były także miejsca związane z Patronem naszego miasta – św. Janem z Kęt. Oczywiście wycieczka nie mogła obyć się także bez zobaczenia legendarnego Smoka Wawelskiego.

Z kolei w niedzielę miało miejsce niezwykłe wydarzenie – Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Kętach z okazji 740-lecia miasta, w której również uczestniczyli goście z zagranicy. Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar serdecznie podziękował im za przybycie i wręczył ich przedstawicielom wyjątkowe upominki – prawdziwe kamienie z rzeki Soły, artystycznie udekorowane malunkami, przedstawiającymi przyrodnicze i architektoniczne uroki Kęt. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Primatora miasta Turzovki – JUDr. Ľubomíra Golisa, który otrzymał z rąk naszego włodarza grawerowane podziękowania za długoletnią współpracę miast Kęty i Turzovka.

Mamy nadzieję, że tę wizytę nasi zagraniczni partnerzy będą mile wspominać i ponownie w przyszłości zaszczycą nas swoją obecnością. Odsłony: 1559
Autor Publikacji: Paulina Olejarz / fot. P.O., A.Ch., U.B.Ś., Data Publikacji: 2017-06-21 , Godzina Publikacji: 12:44

Kęty w obiektywie...