Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Wyjątkowa nagroda dla wyjątkowego kęczanina

W poniedziałek 4 grudnia w Urzędzie Gminy Kęty gościliśmy 56-letniego kęczanina Leszka Bartołda, znanego z zamiłowania do górskich wędrówek, które pomagają mu walczyć z cukrzycą - chorobą, z którą zmaga się już od blisko 40 lat. Pan Leszek swoje przygody opisał w książce „Z cukrzycą po górach”, stając się wzorem do naśladowania i motywacją dla wielu chorych osób i nie tylko! Wyjątkowa publikacja została doceniona w ostatnim czasie przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, o czym Państwo przeczytają w dalszej części artykułu. Wyrazy uznania Panu Leszkowi osobiście złożył Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar.

4 listopada w trakcie obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Nysie odbyła się uroczystość, w trakcie której wręczano medale, wyróżnienia i nagrody m.in. Kryształowe Kolibry dla szczególnie zasłużonych osób, działających na rzecz stowarzyszenia oraz chorujących na cukrzycę. W kategorii „Wydawnictwo Roku” publikacja kęczanina (pseudonim literacki "Słodki Świstak") zyskała najwyższe uznanie w oczach jury. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż książka „Z cukrzycą po górach” jest pierwszą tego typu publikacją, napisaną przez osobę chorującą na cukrzycę insulinozależną i będącą zarazem poradnikiem zdrowotnym a także przewodnikiem turystycznym. W książce znajdziemy nie tylko interesujące opisy wędrówek m.in. po Bieszczadach, lecz również reportaże motywujące osoby niepełnosprawne do walki ze swoimi słabościami. Więcej informacji na temat publikacji i samej nagrody znajdą Państwo w ciekawym wywiadzie, klikając – tutaj – .

Z okazji sukcesu wydawnictwa „Z cukrzycą po górach” życzymy Panu Leszkowi dużo zdrowia, kolejnych udanych publikacji i pięknych wyróżnień!

Odsłony: 1697
Autor Publikacji: Ach, Data Publikacji: 2017-12-04 , Godzina Publikacji: 14:18

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty