Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

XVII Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Gminy Kęty

Już jutro (w sobotę, 8 lipca) Kęty i Malec ogarnie najprawdziwsza roweromania. W tym dniu rozegrany zostanie XVII Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Gminy Kęty, będący jednocześnie Wyścigiem o Puchar Przemysława Niemca, Mistrzostwami Małopolski oraz XI Memoriałem Andrzeja Piechaczka. Pierwsi zawodnicy wyruszą w trasę już o godz. 11:30 ze startu honorowego w Kętach przy „Hejnale”. Zbiórka i zapisy od 9:00 do 10:45.

Zawodnicy wystartują w kategoriach żak (dziewczęta i chłopcy), młodzik i młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza, junior, juniorka, kobiety open, elita + orlik i masters. Kolarskie boje toczyć się będą w Malcu na trasie okrężnej (każda pętla to 7600 m). Kategorie junior młodszy, młodzik, młodziczka oraz żak (dziewczęta i chłopcy) swój start honorowany mają w Kętach (przy „Hejnale”). Metę tradycyjnie już wyznaczono na górce przy kościele w Malcu. Zwyciężą ci, którzy przemierzą wyznaczony dystans w jak najkrótszym czasie. Zakończeniem zmagań będzie dekoracja najlepszych kolarek i kolarzy oraz wręczenie im pucharów, dyplomów i upominków ufundowanych przez organizatorów imprezy.

Organizatorzy rowerowego święta – Urząd Gminy Kęty, Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” w Kętach, Ludowy Klub Sportowy „Zgoda” w Malcu oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Kantego w Malcu – serdecznie zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa do kibicowania zawodnikom. Do zobaczenia w sobotę!

Uwaga! W czasie przejazdu kolarzy ruch drogowy zostanie zatrzymany, a w przerwach kierowany będzie zgodnie z kierunkiem przejazdu wyścigu. Za utrudnienia przepraszamy!

 >>> Regulamin XVII Wyścigu Kolarskiego o Puchar Burmistrza Gminy Kęty <<<

 

W związku z organizacją XI Memoriału Andrzeja Piechaczka przypominamy, że 18 czerwca 2017 r. podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Kętach ten wybity kolarz, który związał swe dorosłe życie z Kętami i tutaj osiadł, zakładając rodzinę, został pośmiertnie uhonorowany tytułem Zasłużony dla Gminy Kęty. Akt nadania tytułu wręczony został żonie sportowca, Pani Marii Piechaczek.

Andrzej Piechaczek – polski kolarz szosowy, członek kadry narodowej. Urodził się 11 czerwca 1937 w Chorzowie, zmarł 29 grudnia 2006 w Kętach.

Do jego największych osiągnięć należy zaliczyć wielokrotne starty w Tour de Pologne, podczas których najwyżej sklasyfikowany został na 5. pozycji (1959), zdobycie tytułu Mistrza Kraju w kolarskim maratonie na dystansie 350 kilometrów na trasie Warszawa-Bydgoszcz (1959), dwukrotny udział w Wyścigu Pokoju (1960 – nie ukończył wyścigu z powodu wypadku na trasie; 1961 – sklasyfikowany na 44. miejscu) oraz zwycięstwo w dwunastoetapowym Wyścigu dookoła Egiptu, stanowiące pierwszą wygraną polskiego kolarza szosowego w wyścigu wieloetapowym poza granicami Polski po II wojnie światowej (1961).

Andrzej Piechaczek to także rekordzista Wyścigu „Kroniki Beskidzkiej” (wziął w nim udział aż 17 razy) oraz 9-krotny kolarski Mistrz Śląska. Po zakończeniu kariery sportowej został trenerem kolarskiej młodzieży i sędzią Małopolskiego Związku Kolarskiego.

 

 
Odsłony: 1567
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2017-07-07 , Godzina Publikacji: 08:39

Kęty w obiektywie...