Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Z wizytą partnerską w Turzovce

23 lutego delegacja z Gminy Kęty (Burmistrz Krzysztof Jan Klęczar, Wiceburmistrzowie Rafał Ficoń i Marcin Śliwa oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Urszula Baczyńska-Śleziak), odwiedziła miasto partnerskie Turzovka na Słowacji.

Z primátorem (burmistrzem) Turzovki - Ľubomírem Golisem rozmawiano o współpracy miast partnerskich przy realizacji projektów pochodzących ze środków unijnych. Dyskutowano również o realizacji mikroprojektu z zakresu działań z priorytetu ochrony i rozwoju dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ostatnie spotkanie pomiędzy władzami Kęt i Turzovki miało miejsce w Kętach przy okazji Festiwalu Psallite Deo oraz VI Jarmarku Świętojańskiego (21-22 października 2016 r.). Rozmawiano wtedy m.in. na temat mikroprojektu pt. „Szlak Sakralny Kęty-Turzovka”, w ramach którego już niebawem pozyskane zostaną środki na konserwację i renowację zabytkowych obiektów sakralnych – w tym przypadku kapliczek.

Przy okazji wizyty Burmistrz Kęt zaprosił władze Turzovki na uroczystości związane z 740-leciem Kęt.


Odsłony: 893
Autor Publikacji: UG, Data Publikacji: 2017-02-27 , Godzina Publikacji: 10:42

Kęty w obiektywie...