Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

"Zawsze Razem" - radosne prażonki kęckiego Koła Związku Niewidomych

Coroczne spotkanie integracyjne Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Kętach pod hasłem „Zawsze Razem” w tym roku zorganizowano w „Przystani nad Sołą” w Bielanach. „Prażonki” – bo tak potocznie nazywane są letnie spotkania - odbyły się 20 sierpnia. Wszystkich przybyłych powitała prezes Koła Dorota Jachicka-Mrzygłód, przypominając ideę corocznych „prażonek”. Przedstawiła także członków nowego Zarządu, którego kadencja rozpoczęła się w maju br. Wiceprezes Koła Anna Bytom serdecznie podziękowała byłym członkom Zarządu, Krystynie Placek, która objęła funkcję po zmarłym w maju 2018 r. Józefie Handzliku oraz Wandzie Kasperek, pełniącej przez 10 lat funkcję sekretarza.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Przy wspólnym stole wraz z członkami Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Kętach siedzieli zaproszeni goście, a wśród nich obecni byli: burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar wraz z zastępcą Rafałem Ficoniem, sekretarz Gminy Kęty Ewelina Jura-Bączek, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów Jerzy Kolasa, sołtys Bielan i radny RM w Kętach Janusz Raj oraz przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Okręgu Małopolskiego PZN Stefania Halat. Na zaproszenie przybyli także przedstawiciele grupy K.M.B.A na czele z Jolantą Meus.

Głównym daniem były oczywiście prażonki. Nie obyło się bez "sto lat" dla jubilatki i jak co roku wspólnie śpiewano piosenki przy akompaniamencie utalentowanych muzyków. Ewa Suknarowska – skrzypce, Adam Bargieł – akordeon, Marcin Joneczko – instrumenty klawiszowe i Paweł Karpiński – gitara, to niezwykły kwartet, który umila czas podczas organizowanych przez Koło uroczystości. Prażonki pod hasłem "Zawsze Razem", spotkania opłatkowe, różnego rodzaju wycieczki i obchody Dnia Białej Laski to okazje do spotkań i aktywnego udziału w życiu towarzyskim. Wspólna zabawa, rozmowy w gronie przyjaciół i możliwość odkrywania nowych pasji towarzyszą cyklicznym spotkaniom, a integracja osób niewidomych lub słabowidzących w środowisku lokalnym to priorytet w działalności Zarządu Koła.

Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych Oddział w Kętach zrzesza osoby całkowicie niewidome i słabowidzące.

Koło przyjmuje w każdy czwartek w godzinach 9:00-12:00 w swojej siedzibie przy ul. Żwirki i Wigury w Kętach, obok Domu Kultury. Dyżur pełni prezes lub członek Zarządu.

Odsłony: 1466
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2019-08-20 , Godzina Publikacji: 17:25

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty