Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Zgłoś najlepszego pracownika socjalnego z Małopolski

Zgłoś najlepszego pracownika socjalnego z Małopolski
Każdego dnia pomagają samotnym, bezrobotnym i tym, których doświadczyło życie. Mowa o pracownikach socjalnych i ich pracy, która pomaga wielu osobom wyjść na prostą i zacząć wszystko od nowa. Dlatego już po raz 7. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej – instytucja Województwa Małopolskiego – organizuje konkurs na Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku – Mamy moc pomagania. Kandydatów można zgłaszać tylko do 17 listopada.

- W Małopolsce pracuje obecnie prawie dwa tysiące pracowników socjalnych. Każdy dzień ich pracy to walka z ludzkimi tragediami, ogromny wysiłek, by pomóc im stanąć na nogi. W dzisiejszym świecie, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani, a każdemu z nas brakuje czasu dla innych są tacy, dla których drugi człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu. Trzeba to docenić i promować, dlatego cieszę się, że konkurs na Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku już na stałe wpisał się w kalendarz małopolskich wydarzeń – mówi Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Konkurs na Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku organizowany pod hasłem „Mamy moc pomagania” został zainaugurowany w 2011 roku. Zatem już po raz 7. o tytuł najlepszego będą konkurowali ci, którzy w swojej codziennej pracy z wielkim oddaniem i zaangażowaniem pracują na rzecz drugiego człowieka. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie pracowników socjalnych, którzy w swoich codziennych zmaganiach wyróżniają się na tle innych postawą i podejściem do pracy oraz odwagą w podejmowaniu wyzwań i kreowaniu zmiany społecznej.

O tytuł Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku 2017 mogą ubiegać się osoby zatrudnione na stanowisku pracownika socjalnego w jednostce organizacyjnej pomocy społecznej z terenu województwa małopolskiego. Kandydatów do trzech kategorii konkursowych: animacja, integracja i doświadczenie mogą zgłaszać pracodawcy, współpracownicy oraz sami klienci. Laureaci dwóch pierwszych kategorii będą wyróżnieni za działania podejmowane w 2017 roku.

Kategoria I: Animacja
Kategoria skierowana jest przede wszystkim do pracowników zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej, ale także w powiatowych centrach pomocy rodzinie. W tej kategorii będą premiowane m.in. sposoby wykorzystywania innowacyjnych metod pracy socjalnej, animowanie i realizacja inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie poczucia solidarności lokalnej.

Kategoria II: Integracja
Kategoria skierowana jest do pozostałych instytucji, które zatrudniają pracowników socjalnych, czyli: domów pomocy społecznej, ośrodków interwencji kryzysowej czy środowiskowych domów samopomocy. W tym przypadku będzie oceniane m.in. kreatywne podejścia do pracy na rzecz podopiecznych oraz wdrażanie programów, które ich aktywizują.

Kategoria III: Doświadczenie
Kategoria ta skierowana jest do pracowników socjalnych z minimum 15-letnim stażem pracy. Pracownicy ci oprócz zaangażowania w swoją pracę powinni pochwalić się prekursorskim podejściem we wdrażaniu nowych metod pracy w środowisku lokalnym.

Kandydatów do konkursu można zgłaszać w terminie do 17 listopada 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego). Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania poniżej.
Odsłony: 966
Autor Publikacji: malopolska.pl, Data Publikacji: 2017-11-03 , Godzina Publikacji: 11:36

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Pliki do pobrania:

Regulamin.konkursu.pdf (Rozmiar: 0.53 MB)
formularz.klienci.doc (Rozmiar: 0.07 MB)
formularz.pracodawca.doc (Rozmiar: 0.07 MB)
formularz.pracownicy.doc (Rozmiar: 0.07 MB)

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty