Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Zimowisko Hufca Kęty 2018 - relacja z wyjazdu

Zimowisko Hufca Kęty 2018 - relacja z wyjazdu

Od 11 lutego do 17 lutego zuchy i harcerze z Hufca ZHP Kęty wzięli udział w kolejnym już zimowisku w Soblówce. Tematem przewodnim tegorocznego wyjazdu była Kostka Rubika. Ta z pozoru nieciekawa tematyka zaskoczyła zarówno samych uczestników, jak i ich rodziców, którzy początkowo zastanawiali się, czym właściwie ich dzieci będą się zajmować przez siedem dni wyjazdu.

Dzięki przemyślanemu, atrakcyjnemu programowi uczestnicy zimowiska każdego dnia brali udział w ciekawych zajęciach podzielonych według rodzaju gier: logicznych, losowych, fabularnych, rekreacyjnych oraz strategicznych, z pobocznym nawiązaniem do tytułowej kostki Rubika. Przez całe zimowisko uczestnicy w zastępach w zamian za udział w poszczególnych zajęciach zdobywali kartonowe sześcienne pudełka, służące do budowy dużej kostki Rubika na zakończenie zimowiska, ozdobionej według własnego pomysłu.

W pierwszym dniu wyjazdu uczestnicy zapoznali się z fabułą zimowiska, biorąc udział, m.in. w grze na terenie schroniska pt. „Kostka Rubika”, podczas której w zastępach wykonywali różne zadania, np. rozwiązywanie quizu o kostce Rubika, układanie kwadratów według zapamiętanego wzoru, składanie kartonowej kostki na czas czy malowanie kostki Rubika farbami… bez użycia rąk! Wieczorem odbyło się integracyjne świeczkowisko pt. „Harcerstwo jest wielką grą”, podczas którego, uczestnicy w zastępach prezentowali swoją obrzędowość.

Motywem przewodnim pierwszego dnia była logika. W tym dniu odbyły się zajęcia w blokach programowych, m.in. LogRoom – escape room z wykorzystaniem zagadek logicznych, „Tajniacy”, Story Cubs – warsztaty improwizacji. Ponadto indywidualnie w ciągu całego dnia rozgrywały się Mistrzostwa Świata w GOMOKU, co przyniosło bardzo dużo emocji, zarówno wśród finalistów, jak i kibicujących im uczestników. W tym dniu uczestnicy zdobywali również Zastępową Kostkę Rubika, która zawierała dodatkowe zadania do wykonania w ciągu całego zimowiska.

Wtorkowe zajęcia związane były z grami fabularnymi. Tego dnia przed południem uczestnicy podczas gry terenowej musieli uwolnić księżniczkę ze szponów smoka, a następnie wzięli udział w zajęciach pt. „Zostań mistrzem gry” – warsztaty z komunikacji interpersonalnej, „Moja Karta Postaci” – warsztaty z kształtowania własnego „ja”, „Schronisko” – gra planszowa. Wieczorem podczas Teatru Improwizacji każdy z zastępów zaprezentował swój reportaż na wybrany wcześniej niecodzienny temat, np. „Księżyc pomalował zegarek babci w wieży”. W tym dniu wyobraźnia grała pierwszą rolę!
W środę królowała rekreacja. Oprócz wycieczki do parku wodnego w Istebnej i zwiedzania Wisły, uczestnicy grali w grę ruchową „Kubb” oraz uczyli się ciekawej choreografii podczas zajęć z zumby, a także w aktywny sposób walczyli ze stresem, podczas zajęć profilaktycznych.

Czwartek przyniósł wiele niespodzianek, ponieważ zgodnie z tematyką dnia, którą była losowość, uczestnicy zostali podzieleni losowo na nowe zastępy, co sprzyjało integracji. W tym dniu odbyła się wycieczka piesza na Wielką Rycerzową. Piękna pogoda i cudowna zimowa aura sprawiły, że po gorącej herbacie w bacówce na Rycerzowej nikt nie myślał o zmęczeniu. Popołudniu odbyły się zajęcia muzyczno – literackie „Przekorny los” oraz bardzo kolorowa gra planszowa „Patchwork”. Wieczorem chwila zadumy podczas obrzędowego kominka, sprawiła, że poczuliśmy jeszcze mocniej naszą harcerską jedność.

Piątek jako ostatni pełny dzień zimowiska był dniem „strategicznym” dla zastępów, które brały udział we współzawodnictwie. Dlatego też motywem przewodnim była strategia. Do południa uczestnicy brali udział w biegu patrolowym „Twoja Tura”, podczas którego wykorzystywali techniki harcerskie poznane w trakcie zimowiska i swojej harcerskiej przygody. Popołudniu wzięli udział w zajęciach na temat struktury ZHP oraz zagrali w grę „Zaplanuj swoją drogę”. Wieczorem układali własne kostki Rubika, wykazując się ogromną kreatywnością!

W sobotę przyszedł czas na wręczenie nagród, dyplomów i pożegnanie. Na szczęście smutek gościł na naszych twarzach tylko przez chwilę, ponieważ wiemy, że spotkamy się na następnej imprezie hufcowej już niebawem!

W imieniu Komendy Hufca ZHP Kęty oraz całej kadry zimowiska Hufca Kęty w Soblówce, dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe zaangażowanie w udział w zajęciach, a ich rodzicom za kolejny rok zaufania i wsparcia.
    
 

Odsłony: 1030
Autor Publikacji: Anna Smolarska, Data Publikacji: 2018-02-19 , Godzina Publikacji: 13:29

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Grudzień, 2018
  P W Ś C P S N
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty