Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Zmiany w kęckiej przychodni

W piątek, 24 listopada, radni Rady Miejskiej w Kętach podęli uchwałę w sprawie nadania statutu Gminnemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Kętach. 

Uchwała określa zmiany w kęckiej placówce leczniczej, dotyczące m.in. organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, likwidacji stanowiska zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa czy wpisu gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedmedycznej bez określenia nazw ich  lokalizacji.

- Po konsultacji z dotychczasowym zastępcą dyrektora doszliśmy do wniosku, że nie ma potrzeby utrzymywania stanowiska mojego zastępcy - mówi Adam Piskorz – dyrektor GZOZ w Kętach i dodaje, że ponieważ sam jest lekarzem, nie potrzebuje więc zastępcy, który jest fachowcem w dziedzinie medycyny.  

Najważniejszą dla pacjentów zmianą jest utworzenie dodatkowego punktu pobrań do badań w głównym budynku przychodni, mieszczącym się przy ul. Sobieskiego 35a.

- Utworzenie dodatkowego punktu pobrań pozwoli rozwiązać uciążliwy problem kolejek  pacjentów  oczekujących na oddanie materiału od badań w budynku pogotowia. Z nowo utworzonego punktu pobrań będą mogły skorzystać m.in. matki z dzieckiem, kombatanci, honorowi dawcy krwi czy osoby niepełnosprawne – podkreśla radna Mirosława Nycz, dodając, że dyrekcja ośrodka zdrowia planuje dalsze zmiany w organizacji pracy zakładu, w tym rejestracji pacjentów do lekarza. - Nowy Dyrektor GZOZ-u pan Adam Piskorz dostrzegł potrzeby, które wielokrotnie my radni zgłaszaliśmy, ażeby zmniejszyły się kolejki do rejestracji, punktu pobrań. Takie zmiany powinny już dawno powstać, powiem kolokwialnie DAŁO SIĘ – DAŁO… Dziękujemy – zaznacza radna.

 

Odsłony: 2375
Autor Publikacji: Redakcja, Fakty Kęty, Data Publikacji: 2017-11-27 , Godzina Publikacji: 13:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty