Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Targi Książki im. Ambrożego Grabowskiego

Targi Książki im. Ambrożego Grabowskiego już wkrótce!

W związku z jubileuszem 150-letniej rocznicy śmierci Ambrożego Grabowskiego, Rada Miejska ogłosiła rok 2018 jego imieniem. Chcąc uczcić pamięć sławnego Kęczanina, wybitnego badacza historii i regionalisty, lokalne instytucje kultury (Dom Kultury w Kętach, Gminna Biblioteka Publiczna i Muzeum) wraz z Urzędem Gminy w Kętach organizują pierwsze w  Małopolsce Targi Książki Regionalnej.

Celem przedsięwzięcia jest promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego, dorobku naukowego i twórczego poetów, pisarzy,  historyków, badaczy dziejów. W zaplanowanej na 30 września imprezie swój udział potwierdził Robert Makłowicz, który opowie między innymi o swoich podróżach.

Teren Domu Kultury tego dnia zamieni się w tętniącą życiem skarbnicę wiedzy. W holu głównym znajdować będą się stanowiska wystawiennicze. Na chwilę obecną chęć udziału w imprezie wyraziły Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły”, Towarzystwo Miłośników Kęt, Towarzystwo Miłośników Porąbki… Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Burmistrz Gminy Kęty.

W Sali widowiskowej, począwszy od uroczystego otwarcia targów o godzinie 10.00, odbywać będą się ciekawe wykłady, prelekcje i występy artystyczne. Będzie to okazja, aby poznać bliżej dziedzictwo Ambrożego Grabowskiego i jego następców czy nauczyć się kilku słów po wilamowsku.

W Sali kameralnej odbywać będą się spotkania literackie. Tam zapraszamy wszystkich miłośników prozy i poezji. O godzinie 11.30 zapraszamy na przedpołudniową "Kawę z Literami", czyli mini prezentacje swojego dorobku twórczego. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu można kierować na adres Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach. O godzinie 13.00 zaplanowano spotkanie autorskie z Hanną Greń - pisarką z Bielska-Białej, specjalistką od kryminałów. O godzinie 14.30 z kolei odbędzie się spotkanie z Magdaleną Majcher, autorką powieści obyczajowych z interesującymi wątkami historycznymi.  Dla uczestników spotkań autorskich przewidziano miłe książkowe niespodzianki.

Targi Książki Regionalnej są imprezą rodzinną. Oprócz ciekawych spotkań dla dorosłych (warsztaty rękodzieła prowadzone przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach, warsztaty języka gwarowego) i wykładów zaplanowano również ciekawe zajęcia dla dzieci. O godzinie 10.30 rozpoczną się Poczytanki, czyli głośne czytanie bajek i opowieści, następnie odbywać będą się warsztaty piśmiennicze i  komiksowe. Dodatkowo odbędzie się terenowa gra książkowa Książkogranie. W różnych punktach miasta pozostawimy dla graczy okładki książek. Wskazówki, jak do nich dotrzeć opublikowane będą w internecie na fanpagu biblioteki w dniu targów.  Z odnalezioną okładką należy udać się do Domu Kultury po odbiór właściwej książki. Wszystkich zainteresowanych poznaniem kęckich losów Ambrożego Grabowskiego zapraszamy na spacer z dr Andrzejem Małysą, który rozpocznie się o godz. 13.00 pod Domem Kultury.

Mamy nadzieję, że każdy z odwiedzających znajdzie coś ciekawego i inspirującego. Bądźmy dumni z naszej małej ojczyzny, szanujmy i pielęgnujmy lokalne dziedzictwo. Pozwólmy przemówić tradycji podczas Targów Książki Regionalnej im. Ambrożego Grabowskiego.

Zapraszamy!


opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Odsłony: 2507
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach / aSz, Data Publikacji: 2018-08-22 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Maj, 2019
  P W Ś C P S N
18 1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty