Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Kampania Oddziału Małopolskiego PFRON: #MyDecydujemy

21 marca 2020 po raz kolejny będziemy świętować Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tegoroczne obchody będą szczególne. Nie możemy się spotkać i świętować razem, więc zrobimy to wirtualnie!

W najbliższych dniach Bohaterowie kampanii pn. #MyDecydujemy, zorganizowanej przez Małopolski Oddział PFRON opowiedzą o swojej pracy, marzeniach, potrzebach, pasjach i miłości. Uczestnicy kampanii różnią się od siebie i każdy z Nich ma inne potrzeby. Łączy Ich to, że wiedzą co jest dla nich ważne i jednogłośnie mówią: #MyDecydujemy! Zachęcamy wszystkich do założenia dwóch różnych kolorowych skarpetek i śledzenia profilu Oddziału Małopolskiego PFRON na Facebook`u i Twitter`ze. Tam poznacie niezwykłych ludzi, którzy zechcieli podzielić się z Wami tym co dla Nich najważniejsze!

Na znak solidarności z Osobami z zespołem Downa oraz w celu promowania Ich praw do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym na nogi załóżcie kolorowe niedopasowane skarpetki i zróbcie sobie zdjęcie! Zdjęcia zamieszczajcie w mediach społecznościowych i oznaczajcie #MyDecydujemy, czyli hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Pamiętajmy, że Osoby z zespołem Downa mogą i decydują o sobie we wszystkich obszarach życia. Dwie różne skarpetki założone 21 marca są symbolem niedopasowania genotypowego, które występuje u osób z zespołem Downa.

Pamiętajmy, że 21. dzień trzeciego miesiąca roku - nie jest przypadkowy, ponieważ wiąże się z istotą wady genetycznej - trisomią chromosomu 21. Dziękujemy naszym Bohaterom z całej Polski za udział w kampanii i zaangażowanie. Wśród naszych bohaterów są m.in. uczestnicy programu "Down the road. Zespół w trasie" oraz przyjaciele z Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, SOSW Wierzchosławice - Dwudniaki, Zakątek 21, Stowarzyszenie "Dać Szansę", Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo", Stowarzyszenie "Nasz Dom" w Piwnicznej-Zdroju, SOSW nr 4 w Krakowie, ChSON "Ognisko", WTZ Truskawkowa, ŚDS w Krynicy - Zdroju oraz wiele indywidualnych osób, które chciały do nas dołączyć. Profil Oddziału Małopolskiego na Facebook`u: https://www.facebook.com/MalopolskiPFRON/Odsłony: 768
Autor Publikacji: Biuro kampanii #MyDecydujemy, Data Publikacji: 2020-03-18 , Godzina Publikacji: 16:55

Kęty w obiektywie...